10.08.2021 Wycieczka do Pasieki w Lipce
10 sierpnia 2021 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odwiedziły Pasiekę w Lipce. Pan Dariusz, który jest nie tylko pszczelarzem, ale również, jak się okazało, wspaniałym nauczycielem w bardzo interesujący sposób przekazał dzieciom wiedzę na temat życia pszczół, roślin miododajnych i właściwości miodu. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska budowę ula, królową pszczół, prawdziwego trutnia a także spróbować miodu prosto z pasieki. Dodatkową atrakcją było ognisko, które przekształciło się w wesołą dyskotekę.
03.08.2021 Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej Stajnia Lusi w Konarzewie
Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odwiedziły w lipcu 2021 Zagrodę Edukacyjną Konarzew Stajnia „Lusi” – rodzinną zagrodę prowadzoną na terenie czynnego gospodarstwa rolnego we wsi Konarzew w gminie Piątek. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”. W trakcie zajęć dowiedziały się, jak powstaje chleb ekologiczny, jakie odmiany zbóż najlepiej nadają się na mąkę: żyto czy pszenica, czym jest zakwas, ile czasu wymaga przygotowanie zdrowego i ekologicznego pieczywa. Gospodarze opowiedzieli, jak daleko sięga tradycja wypiekania chleba w Polsce. Dzieci wzięły udział w przygotowaniu ciasta i wypieku chleba.
16.10.2019 Niezwykła historia listu w butelce, czyli początek polsko - szweckiej przyjaźni :-)
Sprawozdanie z zajęć pt. „List w butelce” 15 października w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia pt. „List w butelce”, które były nawiązaniem do tematu zajęć animacyjno – rekreacyjnych, które odbyły się 31 lipca tego roku. Tamtego dnia bawiliśmy się w piratów, którzy podbijają nieznane lądy. Postanowiliśmy napisać list i umieścić go w butelce, która następnie została wrzucona do Morza Bałtyckiego przez ciocię Milenę w miejscowości Pogorzelica. Głównym tematem wtorkowych zajęć było to, że nasz list po około 16 dniach i mniej więcej 170 kilometrach trafił z Polski do Szwecji, gdzie znalazła go pewna Pani, która spacerowała wraz z córką po plaży w mieście Ystad. Co ciekawe, okazało się, że była to Polka, która mieszka na co dzień w Szwecji i przy okazji sprzątania plaży znalazła nasz list. Panie były bardzo zaskoczone i wzruszone, więc postanowiły odpisać do nas, o co prosiliśmy w liście. Oczywiście wiadomość wraz z dołączonymi zdjęciami do nas dotarła, co bardzo nas ucieszyło. Mamy zamiar kontynuować korespondencję z Panią Izą i Panią Dominiką – Polkami ze Szwecji. Mamy nadzieję, że uda się zaprosić obie Panie do naszego przedszkola, abyśmy mogli wspólnie omówić temat listu w butelce, który dryfował po Morzu Bałtyckim.
11.09.2019 Wycieczka do Oddziału Prewencji Policji w Łodzi
W dniu 6 września 2019 r. Świat Odkrywców rozpoczął rok szkolny wycieczką do Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Spotkały nas tam nie lada atrakcje, w tym przejażdżka radiowozem na sygnale, prezentacja wozu szturmowego, który specjalnie dla nas zrobił olbrzymią fontannę, prezentacja śmigłowca i obserwacja jego startu oraz wiele innych. Zachwycone wycieczką były nawet najmłodsze Przedszkolaki, które dopiero do nas dołączyły.
13.06.2019 Nasi Mali Artyści na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi.
W dniu 11 czerwca 2019 r. podczas koncertu Przedszkolaki Śpiewają czworo naszych Przedszkolaków wystąpiło na deskach teatru Muzycznego w Łodzi w dwóch wspaniałych duetach. Wiktoria i Antoni wspaniale zaśpiewali duet z operetki Księżniczka Czardasza "Co się dzieje, oszaleję" a Bianka i Marcel wykonali bezbłędnie arię z operetki Wesoła wdówka "Usta milczą, dusz śpiewa".