06.05.2019 Wycieczka do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
W dniu 23 kwietnia 2019 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odwiedziły Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282. Podczas tej wycieczki, oprócz krótkiego zwiedzenia muzeum, dzieci wzięły udział w warsztatach. Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "FREEDOM! – ZA WOLNOŚĆ! Co wolno, a co jest zabronione w Muzeum?" Podczas warsztatów miały okazję „złamać” wszystkie muzealne zasady! Hałasować, skakać i dotykać eksponatów! Wyszukiwały podobieństwa, łączyły je w pary, a także same stworzyły niepowtarzalne sensoryczne memory! Starsze dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "PODAJ CEGŁĘ". Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się co to jest fabryka? Jak wygląda? Czym się różni od domów mieszkalnych? Czy wydaje jakieś dźwięki? Szukały cech charakterystycznych architektury przemysłowej, wsłuchiwały się w dźwięki fabrycznych maszyn i próbowały je same odtworzyć! Budowały jak najwyższy komin i stworzyły własną kolorową fabrykę.