08.05.2018 Olimpiada Przedszkolaka
W dniu 20 kwietnia 2018 r. nasze Przedszkole po raz kolejny uczestniczyło w Olimpiadzie Przedszkolaka organizowanej w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie. Nasi sportowcy jak zwykle spisali się na medal.
14.03.2018 "Mamo, Tato wolę wodę"
Projekt „Mamo, Tato wolę wodę”, jak co roku zagościł w naszym przedszkolu. To jeden z najstarszych programów edukacyjnych w Polsce mający na celu podkreśle roli wody w codziennej diecie oraz kształtujący postawę proekologiczną u dzieci. W tegorocznej 10. edycji w dniu 14 lutego 2018 roku został zrealizowany temat „Tam gdzie bije woda”. Miał on na celu zaprezentowanie znaczenia wody w codziennej diecie. Podczas zajęć wykonaliśmy z plastikowych kubeczków piramidę zdrowego żywienia, przyjrzeliśmy się źródłom z jakich pochodzi zdrowa woda oraz wykonaliśmy kolorowe postacie z plastikowych butelek.
14.03.2018 Gimnastyka umysłu dla dziadków i wnuków
W dniu 23 lutego 2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty „Gimnastyka umysłu dla dziadków i wnuków”. Podczas tego spotkania dzieci i ich dziadkowie mieli okazję do wspólnej zabawy, mającej na celu stymulowanie określonych operacji umysłowych. Rozwijaliśmy koncentrację uwagi, usprawnialiśmy pamięć i rozwijaliśmy percepcję wzrokową, słuchową oraz dotykową.
09.03.2018 Wycieczka do Teatru Arlekin
W dniu 2 marca 2018 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców po raz kolejny odwiedziły Teatr Arlekin w Łodzi. Tym razem obejrzeliśmy spektakl pod tytułu "Przygody Misia Rymcimci". Dzieciom bardzo spodobał się rezolutny tytułowy bohater przedstawienia. Jego przygody była zarazem wesołe, jak i pouczające.