13.06.2019 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
W dniu 7 czerwca 2019 r., podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019, pożegnaliśmy grupę starszaków odchodzących do szkoły. Były tańce, piosenki a nawet tradycyjny polonez. Po części artystycznej dzieci wraz ze swoimi najbliższymi mile spędzały czas na rodzinnym pikniku.
17.05.2019 Występy z okazji Dnia Mamy i Taty w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi.
W dniu 16 maja 2019 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców zaprosiły swoich rodziców, babcie, dziadków i rodzeństwo na występy z okazji Dnia Mamy i Taty. Tym razem dzieci wystąpiły na prawdziwej scenie teatralnej. W przedstawieniu pt. "Zaczarowany pociąg" zaprezentowały swoje talenty wokalne i aktorskie. Zamiast tremy dopisywał dzieciom wspaniały humor.
06.05.2019 Wycieczka do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
W dniu 23 kwietnia 2019 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odwiedziły Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282. Podczas tej wycieczki, oprócz krótkiego zwiedzenia muzeum, dzieci wzięły udział w warsztatach. Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "FREEDOM! – ZA WOLNOŚĆ! Co wolno, a co jest zabronione w Muzeum?" Podczas warsztatów miały okazję „złamać” wszystkie muzealne zasady! Hałasować, skakać i dotykać eksponatów! Wyszukiwały podobieństwa, łączyły je w pary, a także same stworzyły niepowtarzalne sensoryczne memory! Starsze dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "PODAJ CEGŁĘ". Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się co to jest fabryka? Jak wygląda? Czym się różni od domów mieszkalnych? Czy wydaje jakieś dźwięki? Szukały cech charakterystycznych architektury przemysłowej, wsłuchiwały się w dźwięki fabrycznych maszyn i próbowały je same odtworzyć! Budowały jak najwyższy komin i stworzyły własną kolorową fabrykę.
06.05.2019 Wielkanocne rodzino - przedszkolne warsztaty plastyczne.
W dniu 12 kwietnia 2019 r. odbyły się w Świecie Odkrywców, zgodnie z nasza tradycją, Wielkanocne warsztaty plastyczne, na które, jak co roku, zaprosiliśmy bliskich naszych Przedszkolaków: rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków. W przedświątecznej atmosferze wspólnie tworzyliśmy świąteczne ozdoby: palemki, kartki świąteczne, kurczaczki, baranki ....
17.04.2019 Olimpiada Przedszkolaka
W dniu 17 kwietnia 2019 r. nasze Przedszkolaki, jak co roku, uczestniczyły w Olimpiadzie Przedszkolaka w GOSTiR w Rzgowie. Gratulujemy naszym Sportowcom doskonałej formy i wspaniałych sukcesów.