25.05.2016 Dzień Mamy i Taty
W dniu 25 maja 2016 r., z okazji Dnia Mamy i Taty, Przedszkolaki wystąpiły przed publicznością złożoną z najbliższych członków rodziny. Najpierw prezentowały się najmłodsze Przedszkolaki. Następnie odbył się pokaz naszej przedszkolnej szkółki baletowej. Na koniec zaprezentowała się starsza grupa. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane ramki do zdjęć oraz laurki.
18.05.2016 Konkurs Recytatorski "Świerszczykowe wierszyki"
W dniu 18 maja 2016 r. dwoje naszych Przedszkolaków, Zuzanna i Oskar, dzielnie uczestniczyło w konkursie recytatorskim "Świerszczykowe wierszyki" w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. Dzieci pięknie wyrecytowały swoje wiersze pt. "Przyjście lata" i "Mucha" autorstwa Jana Brzechwy.
15.05.2016 Wycieczka do Centrum Sportowo - Rekreacyjnego "Zbyszko" w Wiączyniu Dolnym.
W dniu 13 maja 2016 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odwiedziły Centrum Sportowo - Rekreacyjne "Zbyszko" w Wiączyniu Dolnym. Wśród wielu atrakcji oferowanych przez pracowników stajni najwięcej emocji wzbudziła wycieczka powozami konnymi do lasu wiączyńskiego. Dzieci poznały różne rasy koni i dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich pielęgnacji. Na koniec odpoczywały przy ognisku, posilając się pysznymi kiełbaskami z grilla i wypiekanym na miejscu chlebem. Mimo kapryśnej aury w czasie wycieczki pogoda wspaniale dopisała !