06.05.2016 Zajęcia sensoryczne.
W dniu 6 maja 2016 r. w ramach zajęć sensorycznych dzieci wybrały się w niezwykłą podróż. Sala edukacyjna zamieniła się w tajemniczą krainę, w której dzieci musiały przejść przez rwącą rzekę a następnie zmierzyć się z ogromną pajęczyną niewidzialnego pająka. Zdobyły niezwykły skarb - było to wielkie niebieskie jajo, na którym można było latać. W ten sposób ćwiczyliśmy równowagę i czucie głębokie.
06.05.2016 Mini Żłobek
W ramach zajęć plastycznych najmłodsze dzieci ze Świata Odkrywców eksperymentowały z materiałami o różnych właściwościach do tworzenia wymyślnych kształtów. Zielona masa - flubber soap - przyrządzona została z mąki ziemniaczanej i mydła w płynie, dzięki czemu stała się jedwabista, miękka i bardzo plastyczna. Masa różowa - z mąki ziemniaczanej i pianki do golenia - ma konsystencję drobniutkiego piasku, jest sypka i gładka w dotyku. Dzieci poznawały właściwości różnych substancji również tworząc Lampę lawę - z oleju z dodatkiem wody pofarbowanej na wybrany kolor. Dla lepszego efektu można wrzucić tabletkę musującą (np. wapno).
20.04.2016 Startujemy w IV Olimpiadzie Przedszkolaków w GOSiR w Rzgowie
W dniu 19 kwietnia 2016 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaka zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rzgowie. Nasze Przedszkole wspaniale reprezentowali przedstawiciele starszej grupy (Tropiciele): Wiktoria, Zuzanna, Natalia, Olaf, Ksawery, Kuba i Oskar, dzielnie wspierani przez nieco młodszą Wikusię. Reszta starszej grupy i młodsi Podróżnicy wspierali zawodników dopingiem z trybun.