31.05.2016 Majowe zajęcia z Drużyny Odkrywców
W dniu 30 maja 2016 r. w ramach zajęć "Drużyna Odkrywców", prowadzonych według metodyki zuchowej, Przedszkolaki zdobywały sprawność pierwszego stopnia - "Odkrywcy". Obie grupy przystąpiły do 7 prób na pierwszy stopień, a pomagał im w tym wąż "Obieżyświat", który zaprowadził ich do tunelu podróży. Zadaniem Przedszkolaków było przejść: PRÓBĘ ODWAGI - zmierzyć się z "latającym dywanem", który utrudniał przejście na drugą stronę Świata Odkrywców, PRÓBĘ FANTAZJI - wyobrazić sobie wszystkie magiczne stworzenia i przedmioty, PRÓBĘ ZWINNOŚCI - slalomem prowadzić piłkę, PRÓBĘ CIERPLIWOŚCI - wrzucić piłeczkę do obręczy, PRÓBĘ RÓWNOWAGI - utrzymać się w "latającym spodku", PRÓBĘ SPOSTRZEGAWCZOŚCI - przeliczenie wszystkich drzew w ogrodzie, chmur na niebie i kolorów wokół dzieci, PRÓBĘ ZABAWY - zabawy z chustą animacyjną. Na koniec odbyło się rozdanie szarf i przyklejenie żółtej belki pod sprawnościami.
25.05.2016 Dzień Mamy i Taty
W dniu 25 maja 2016 r., z okazji Dnia Mamy i Taty, Przedszkolaki wystąpiły przed publicznością złożoną z najbliższych członków rodziny. Najpierw prezentowały się najmłodsze Przedszkolaki. Następnie odbył się pokaz naszej przedszkolnej szkółki baletowej. Na koniec zaprezentowała się starsza grupa. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane ramki do zdjęć oraz laurki.