18.04.2016 Wycieczka do Teatru Arlekin
W dniu 15 kwietnia 2016 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców pojechały do Teatru Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. "Szary chłopiec". Dzieciom bardzo się podobało w prawdziwym teatrze. Również przedstawienie zrobiło na nich duże wrażenie a piosenki ze spektaklu nucą w przedszkolu do dzisiaj :-)
11.04.2016 Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej
W dniu 11 kwietnia 2016 r. przedszkolaki poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć dowiedziały się w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej: poznały bezpieczną pozycję, dowiedziały się na czym polega tzw. sztuczne oddychanie oraz mogły w praktyce przećwiczyć wzywanie pogotowia ratunkowego.
01.04.2016 Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu
W dniu 1 kwietnia 2016 r. z okazji przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, Przedszkolaki na zajęciach dowiedziały się, czym jest autyzm i jakie są jego objawy. Poznały historię Kacpra - bohatera książki o autyzmie. Obchodom tego Dnia towarzyszyły zabawy z kolorem niebieskim, który jest symbolem autyzmu. Uwieńczeniem zajęć był plakat stworzony przez dzieci, pt. Jak się bawić z dzieckiem z autyzmem.
21.03.2016 Topimy Marzannę
W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny - 21 marca 2016 r., zgodnie z naszą przedszkolna tradycją, zamiast utopić, spaliliśmy Marzannę. W ten sposób pożegnaliśmy zimę a teraz niecierpliwie czekamy na prawdziwą wiosnę.