18.03.2016 Wielkanocne Rodzinno-Przedszkolne warsztaty plastyczne
W dniu 18 marca 2016 r. w Świecie Odkrywców odbyły się, zgodnie z naszą tradycją, Wielkanocne Rodzinno - Przedszkolne warsztaty plastyczne. W doskonałych humorach przedszkolaki razem ze swoimi najbliższymi: rodzicami, babciami, rodzeństwem, tworzyły piękne wielkanocne pisanki, zajączki i inne ozdoby. Jak zwykle było dużo śmiechu i mnóstwo brokatu :-) Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniałą zabawę.
11.03.2016 Zajęcia sensoryczne.
W dniu 11 marca 2016 r. w ramach zajęć sensorycznych rozwijaliśmy zmysł wzroku - różnymi farbami malowaliśmy na folii. Tworzyliśmy synestezje czyli obrazy do słuchanych dźwięków natury. Powstały krajobrazy gór i morza.
08.03.2016 Dzień Kobiet w Świecie Odkrywców
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy obdarowali dziewczynki własnoręcznie wykonanymi papierowymi tulipankami. Dziewczynki odwdzięczyły się im wręczając wykonane przez siebie gustowne papierowe krawaty. Wojtek dodatkowo obdarował koleżanki kolorowymi naklejkami.
04.03.2016 Wycieczka do Eksperymentarium w Łódzkiej Manufakturze
W dniu 4 marca 2016 r. starsza grupa Przedszkolaków pojechała na wycieczkę do Eksperymentarium w łódzkiej Manufakturze. Dzieci miały możliwość samodzielnie przeprowadzić mnóstwo eksperymentów fizycznych i przyrodniczych oraz na zasadzie obserwacji i doświadczenia poznać działanie różnych praw przyrody.