20.04.2016 Startujemy w IV Olimpiadzie Przedszkolaków w GOSiR w Rzgowie
W dniu 19 kwietnia 2016 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaka zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rzgowie. Nasze Przedszkole wspaniale reprezentowali przedstawiciele starszej grupy (Tropiciele): Wiktoria, Zuzanna, Natalia, Olaf, Ksawery, Kuba i Oskar, dzielnie wspierani przez nieco młodszą Wikusię. Reszta starszej grupy i młodsi Podróżnicy wspierali zawodników dopingiem z trybun.
18.04.2016 Wycieczka do Teatru Arlekin
W dniu 15 kwietnia 2016 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców pojechały do Teatru Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. "Szary chłopiec". Dzieciom bardzo się podobało w prawdziwym teatrze. Również przedstawienie zrobiło na nich duże wrażenie a piosenki ze spektaklu nucą w przedszkolu do dzisiaj :-)
11.04.2016 Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej
W dniu 11 kwietnia 2016 r. przedszkolaki poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć dowiedziały się w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej: poznały bezpieczną pozycję, dowiedziały się na czym polega tzw. sztuczne oddychanie oraz mogły w praktyce przećwiczyć wzywanie pogotowia ratunkowego.
01.04.2016 Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu
W dniu 1 kwietnia 2016 r. z okazji przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, Przedszkolaki na zajęciach dowiedziały się, czym jest autyzm i jakie są jego objawy. Poznały historię Kacpra - bohatera książki o autyzmie. Obchodom tego Dnia towarzyszyły zabawy z kolorem niebieskim, który jest symbolem autyzmu. Uwieńczeniem zajęć był plakat stworzony przez dzieci, pt. Jak się bawić z dzieckiem z autyzmem.