20.04.2016 Startujemy w IV Olimpiadzie Przedszkolaków w GOSiR w Rzgowie
W dniu 19 kwietnia 2016 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaka zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rzgowie. Nasze Przedszkole wspaniale reprezentowali przedstawiciele starszej grupy (Tropiciele): Wiktoria, Zuzanna, Natalia, Olaf, Ksawery, Kuba i Oskar, dzielnie wspierani przez nieco młodszą Wikusię. Reszta starszej grupy i młodsi Podróżnicy wspierali zawodników dopingiem z trybun.
18.04.2016 Wycieczka do Teatru Arlekin
W dniu 15 kwietnia 2016 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców pojechały do Teatru Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. "Szary chłopiec". Dzieciom bardzo się podobało w prawdziwym teatrze. Również przedstawienie zrobiło na nich duże wrażenie a piosenki ze spektaklu nucą w przedszkolu do dzisiaj :-)
11.04.2016 Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej
W dniu 11 kwietnia 2016 r. przedszkolaki poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć dowiedziały się w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej: poznały bezpieczną pozycję, dowiedziały się na czym polega tzw. sztuczne oddychanie oraz mogły w praktyce przećwiczyć wzywanie pogotowia ratunkowego.