08.03.2016 Dzień Kobiet w Świecie Odkrywców
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy obdarowali dziewczynki własnoręcznie wykonanymi papierowymi tulipankami. Dziewczynki odwdzięczyły się im wręczając wykonane przez siebie gustowne papierowe krawaty. Wojtek dodatkowo obdarował koleżanki kolorowymi naklejkami.
04.03.2016 Wycieczka do Eksperymentarium w Łódzkiej Manufakturze
W dniu 4 marca 2016 r. starsza grupa Przedszkolaków pojechała na wycieczkę do Eksperymentarium w łódzkiej Manufakturze. Dzieci miały możliwość samodzielnie przeprowadzić mnóstwo eksperymentów fizycznych i przyrodniczych oraz na zasadzie obserwacji i doświadczenia poznać działanie różnych praw przyrody.
04.03.2016 Wpisz tytuł nowej aktualności
W ramach zajęć sensomotorycznych dzieci doskonaliły wrażenia dotykowe oraz zmysł węchu. Za pomocą dłoni rozpoznawały, które substancje są gęstsze lub rzadsze. Dzieci dobrze się bawiły badając stany skupienia kisielu, galaretki oraz cieczy ..... nienewtonowskiej.
28.02.2016 zwykły lutowy dzień w Świecie Odkrywców
12.02.2016 Światowy Dzień Chorego
W dniu 12 lutego 2016 r. - w Światowym Dniu Chorego - Przedszkolaki dowiedziały się, jak funkcjonuje służba zdrowia oraz że chorzy potrzebują wsparcia ze strony zdrowych osób. Ponadto przygotowały list dla dzieci z Hospicjum Gajusz oraz jako załączniki do listu - piękne prace plastyczne (zabawki- zwierzaki z papierowych talerzyków).