01.04.2016 Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu
W dniu 1 kwietnia 2016 r. z okazji przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, Przedszkolaki na zajęciach dowiedziały się, czym jest autyzm i jakie są jego objawy. Poznały historię Kacpra - bohatera książki o autyzmie. Obchodom tego Dnia towarzyszyły zabawy z kolorem niebieskim, który jest symbolem autyzmu. Uwieńczeniem zajęć był plakat stworzony przez dzieci, pt. Jak się bawić z dzieckiem z autyzmem.
21.03.2016 Topimy Marzannę
W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny - 21 marca 2016 r., zgodnie z naszą przedszkolna tradycją, zamiast utopić, spaliliśmy Marzannę. W ten sposób pożegnaliśmy zimę a teraz niecierpliwie czekamy na prawdziwą wiosnę.
18.03.2016 Wielkanocne Rodzinno-Przedszkolne warsztaty plastyczne
W dniu 18 marca 2016 r. w Świecie Odkrywców odbyły się, zgodnie z naszą tradycją, Wielkanocne Rodzinno - Przedszkolne warsztaty plastyczne. W doskonałych humorach przedszkolaki razem ze swoimi najbliższymi: rodzicami, babciami, rodzeństwem, tworzyły piękne wielkanocne pisanki, zajączki i inne ozdoby. Jak zwykle było dużo śmiechu i mnóstwo brokatu :-) Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniałą zabawę.
11.03.2016 Zajęcia sensoryczne.
W dniu 11 marca 2016 r. w ramach zajęć sensorycznych rozwijaliśmy zmysł wzroku - różnymi farbami malowaliśmy na folii. Tworzyliśmy synestezje czyli obrazy do słuchanych dźwięków natury. Powstały krajobrazy gór i morza.