12.02.2016 Zajęcia sensomotoryczne
W dniu 12 lutego 2016 r., na zajęciach sensorycznych dzieci - na wzór obrazów z piasku - tworzyły świetlne pejzaże z mąki. W ten sposób stymulowaliśmy zmysł dotyku i wzrok. Do zabawy zaprosiliśmy również młodsze dzieci z klubu Mini Żłobka.
05.02.2016 Dzień Babci i Dziadka
W dniu 5 lutego 2016 r. w Świecie Odkrywców świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały dla Babć i Dziadków przedstawienie oraz własnoręcznie wykonały kolorowe prezenty. Babcie i Dziadkowie odwdzięczyli się, chętnie biorąc udział w konkursach oraz tańcach ze swoimi wnukami.
02.02.2016 Zooterapia w Świecie Odkrywców - Gady
W dniu 2 lutego 2016 r. w Świecie Odkrywców odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu edukacyjnego "Dzieciaki kochają zwierzaki - Gady". Zajęcia poświęcone były zooterapii w oparciu o relację człowiek – gad, poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się między innymi, jak dbać o zwierzęta. Prezentowane były żywe okazy bezpiecznych dla człowieka węży. Dzieci przy pomocy osoby prowadzącej miały możliwość dotknięcia prezentowanych okazów.