02.02.2016 Zooterapia w Świecie Odkrywców - Gady
W dniu 2 lutego 2016 r. w Świecie Odkrywców odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu edukacyjnego "Dzieciaki kochają zwierzaki - Gady". Zajęcia poświęcone były zooterapii w oparciu o relację człowiek – gad, poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się między innymi, jak dbać o zwierzęta. Prezentowane były żywe okazy bezpiecznych dla człowieka węży. Dzieci przy pomocy osoby prowadzącej miały możliwość dotknięcia prezentowanych okazów.
29.01.2016 Bal Karnawałowy
W dniu 29 stycznia 2016 r. w Świecie Odkrywców odbył się Bal Karnawałowy "W cztery strony świata". Na sali przystrojonej balonami i serpentyną spotkali się bohaterowie bajek oraz przedstawiciele świata zwierząt. Dzieci poznały tradycyjne tańce karnawałowe, m.in. z Brazylii, Grecji, Włoch i Rosji. Ukoronowaniem naszej zabawy była loteria, w której dzieci losowały upominki.
27.01.2016 Smaki Świata - figowe kulki
W dniu 27 stycznia 2016 r. w ramach cyklu Obieżyświat dzieci poznawały Egipt. Na zajęciach kulinarnych dzieci przygotowały samodzielnie daktylowe kule, które później zjadły ze smakiem.