Facebook
Dołącz do Świata Odkrywców w Naszym  przedszkolu

aktualności

04.03.2016 Wycieczka do Eksperymentarium w Łódzkiej Manufakturze
W dniu 4 marca 2016 r. starsza grupa Przedszkolaków pojechała na wycieczkę do Eksperymentarium w łódzkiej Manufakturze. Dzieci miały możliwość samodzielnie przeprowadzić mnóstwo eksperymentów fizycznych i przyrodniczych oraz na zasadzie obserwacji i doświadczenia poznać działanie różnych praw przyrody.
04.03.2016 Wpisz tytuł nowej aktualności
W ramach zajęć sensomotorycznych dzieci doskonaliły wrażenia dotykowe oraz zmysł węchu. Za pomocą dłoni rozpoznawały, które substancje są gęstsze lub rzadsze. Dzieci dobrze się bawiły badając stany skupienia kisielu, galaretki oraz cieczy ..... nienewtonowskiej.
28.02.2016 zwykły lutowy dzień w Świecie Odkrywców
Reportaż z zajęć przedszkolnych: w ramach cyklu Obieżyświat przedszkolaki przygotowały Australijskie ciasteczka Kenzo. Na zajęciach z podstawy programowej wykonały rakietę, która poleciała w kosmos (no prawie).
12.02.2016 Światowy Dzień Chorego
W dniu 12 lutego 2016 r. - w Światowym Dniu Chorego - Przedszkolaki dowiedziały się, jak funkcjonuje służba zdrowia oraz że chorzy potrzebują wsparcia ze strony zdrowych osób. Ponadto przygotowały list dla dzieci z Hospicjum Gajusz oraz jako załączniki do listu - piękne prace plastyczne (zabawki- zwierzaki z papierowych talerzyków).
12.02.2016 Zajęcia sensomotoryczne
W dniu 12 lutego 2016 r., na zajęciach sensorycznych dzieci - na wzór obrazów z piasku - tworzyły świetlne pejzaże z mąki. W ten sposób stymulowaliśmy zmysł dotyku i wzrok. Do zabawy zaprosiliśmy również młodsze dzieci z klubu Mini Żłobka.