03.12.2015 Lekcja tolerancji
W czwartek 3 grudnia 2015 r. – w Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych przedszkolaki rozmawiały o tym, co to znaczy być niepełnosprawnym oraz mogły przekonać się jak dużą trudność osobom z niesprawnością fizyczną sprawiają najprostsze czynności. Przedszkolaki doświadczały jak to jest być niewidzącym - dlatego próbowały rysować z zawiązanymi oczyma; jak to jest nie słyszeć - dlatego słuchały tego, co mówiła do nich pani mając na uszach nauszniki lub jednorazowe zatyczki, sprawdzały jak trudno jest budować z klocków, gdy nie ma się w pełni sprawnych rąk - dlatego budowały domki z klocków w kuchennych rękawicach, czy jak to jest mieć niedowład nóg - dlatego próbowały pokonać tor przeszkód ze związanymi nogami. Tego dnia, pamiętając, że 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, dzieci rozmawiały także o dobrych uczynkach, o tym, że trzeba sobie pomagać. Punktem wyjścia do snucia rozważań, był fragment książki Joanny Krzyżanek „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, która uczy dzieci wrażliwości na otaczający świat i innych ludzi. Podsumowaniem lekcji o tolerancji było wspólne wykonanie plakatu z odciśniętymi „niewidzialnymi rękoma”, symbolizującymi nasze dobre uczynki.
29.11.2015 Dzień Pluszowego Misia.
W środę 25 listopada 2015 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu i żłobku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przedstawiały koleżankom i kolegom przyniesione przez siebie misie, poznawały najsławniejsze misie świata, takie jak Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Paddington czy Gumisie. Poznały także misia-łodzianina - Misia Uszatka i dowiedziały się, że ma on swoją podobiznę na ulicy Piotrkowskiej, zaś imieniem Kubusia Puchatka została nazwana jedna z ulic w Łodzi i w Warszawie. Następnie przedszkolaki wspólnie stworzyły wielkiego przedszkolnego Misia.
27.11.2015 Wizyta przedstawicieli Klubu Sportowego Zawisza Rzgów w Świecie Odkrywców
W dniu 27 listopada 2015 r. nasze Przedszkole odwiedzili przedstawiciele Klubu Sportowego Zawisza Rzgów - prezes Klubu Robert Świerczyński oraz trener dzieci i młodzieży Michał Osiński, który poprowadził z przedszkolakami trening. Dzieci były zachwycone. Spośród Przedszkolaków udało się nawet wyłonić kilku pasjonatów piłki nożnej. Spotkanie stanowiło początek "sportowej" współpracy pomiędzy Klubem a naszym Przedszkolem.
25.11.2015 Mali Artyści tworzą obraz pt. Nasze Przedszkole
W piątek 20 listopada 2015 r. przedszkolaki wcieliły się w rolę artystów i tworzyły dzieła pt. "Nasze przedszkole". Nie obyło się oczywiście bez sztalug, palet z farbami i ogromnego zaangażowania naszych malarzy.