04.12.2015 Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne.
W dniu 4 grudnia 2015 r. odbyły się w Świecie Odkrywców, zgodnie z tradycją, rodzinno-przedszkolne Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne. Przy dźwiękach kolęd, w towarzystwie rodziców, rodzeństwa, babć i dziadków nasze Przedszkolaki tworzyły przepiękne świąteczne ozdoby. Jak widać na załączonych zdjęciach, zapał do pracy był ogromny, a w efekcie powstało wiele świątecznych "arcydzieł".
03.12.2015 Lekcja tolerancji
W czwartek 3 grudnia 2015 r. – w Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych przedszkolaki rozmawiały o tym, co to znaczy być niepełnosprawnym oraz mogły przekonać się jak dużą trudność osobom z niesprawnością fizyczną sprawiają najprostsze czynności. Przedszkolaki doświadczały jak to jest być niewidzącym - dlatego próbowały rysować z zawiązanymi oczyma; jak to jest nie słyszeć - dlatego słuchały tego, co mówiła do nich pani mając na uszach nauszniki lub jednorazowe zatyczki, sprawdzały jak trudno jest budować z klocków, gdy nie ma się w pełni sprawnych rąk - dlatego budowały domki z klocków w kuchennych rękawicach, czy jak to jest mieć niedowład nóg - dlatego próbowały pokonać tor przeszkód ze związanymi nogami. Tego dnia, pamiętając, że 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, dzieci rozmawiały także o dobrych uczynkach, o tym, że trzeba sobie pomagać. Punktem wyjścia do snucia rozważań, był fragment książki Joanny Krzyżanek „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, która uczy dzieci wrażliwości na otaczający świat i innych ludzi. Podsumowaniem lekcji o tolerancji było wspólne wykonanie plakatu z odciśniętymi „niewidzialnymi rękoma”, symbolizującymi nasze dobre uczynki.