07.08.2015 Wycieczka do Wioski Indiańskiej Tatanka w Solcy Małej
W dniu 7 sierpnia 2015 r. byliśmy na wycieczce w Indiańskiej Wiosce Tatanka w Solcy Małej. Indianie opowiedzieli dzieciom o swojej historii i zwyczajach, zaprosili nas do swojego tipi. W muzeum przedszkolaki mogły podziwiać indiańskie instrumenty, broń oraz wiele innych przedmiotów użytkowych, z jakich korzystali Indianie w życiu codziennym. Dzieci mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku oraz pchnięciu oszczepem. Do pokonania mieliśmy również tor przeszkód. Na koniec mogliśmy posilić się pysznymi kiełbaskami z indiańskiego ogniska.
30.07.2015 Zajęcia sportowe - Przedszkolna Olimpiada
W dniu 30 lipca 2015 r., w ramach lipcowych zajęć Obieżyświata, podczas których dzieci poznawały Grecję, w ogrodzie przedszkolnym odbyła się Mała Olimpiada. Dzieci wyniosły do ogrodu znicz olimpijski, były własnoręcznie wykonane złote, srebrne i brązowe medale i wieńce laurowe. W zawodach sportowych wystartowały trzy drużyny, które walczyły ze sobą zgodnie z zasadami fair play.
29.07.2015 Zajęcia sensoryczne - malowanie metodą 10 palców
W dniu 29 lipca 2015 r. na zajęciach sensorycznych tworzyliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem metody malowania dziesięcioma palcami. Ćwiczyliśmy nasza wyobraźnię, pobudzaliśmy ekspresję artystyczną oraz stymulowaliśmy zmysł czucia.