21.07.2015 Dzień Policjanta - wizyta funkcjonariuszy Policji w naszym Przedszkolu.
W dniu 21 lipca 2015 r., z okazji zbliżającego się Dnia Policjanta, Świat Odkrywców odwiedzili zaproszeni przez nas funkcjonariusze Policji.Opowiedzieli Przedszkolakom o swojej pracy, czyli przede wszystkim o tym, na jaką pomoc ze strony Policji możemy liczyć. Policjanci przyjechali do nas dwoma motorami i radiowozem. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem, z którego w swojej pracy korzystają Policjanci. Goście otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonany prezent - prace plastyczną przedstawiającą radiowóz w nowoczesnych srebrno-niebieskich barwach. Początkowo onieśmielone mundurami Policjantów dzieci w czasie miłej pogawędki nawiązały z gośćmi nić sympatii a nawet niektóre zadeklarowały wybór w przyszłości policyjnego zawodu :-)
02.07.2015 Warsztaty kulinarne w ramach zajęć Obieżyświat
W dniu 2 lipca 2015 r. Przedszkolaki na warsztatach kulinarnych poznawały smaki z odległych stron świata. Samodzielnie wykonały Hummus – pochodzącą z Libanu potrawę popularną na Bliskim Wschodzie w kuchni arabskiej, znaną również w kuchniach kaukaskich, wytwarzaną z nasion ciecierzycy pospolitej.
24.06.2015 Sobótka
Z okazji najdłuższego dnia w roku Przedszkolaki uczyły się o słowiańskich tradycjach i zwyczajach związanych z Sobótką / nocą świętojańską / a nawet samodzielnie plotły wianki z kwiatów zebranych na naszej łące.
12.06.2015 Spotkanie międzykulturowe z gościem z Algierii
Dnia 12 czerwca 2015 r. w ramach cyklu Obieżyświat odwiedził nas gość z Algierii, który opowiadał dzieciom o tradycjach, obyczajach, obrzędach swego kraju. Dzieci oglądały typowe dla krajów północnej Afryki przedmioty użytku codziennego, a także stroje i biżuterię, próbowały także typowego algierskiego chleba, a także swych sił w algierskim tańcu. Każdemu dziecku udało się nawet napisać swoje imię w języku arabskim. Nie obyło się oczywiście bez kwiatów i podziękowań.