30.07.2015 Zajęcia sportowe - Przedszkolna Olimpiada
W dniu 30 lipca 2015 r., w ramach lipcowych zajęć Obieżyświata, podczas których dzieci poznawały Grecję, w ogrodzie przedszkolnym odbyła się Mała Olimpiada. Dzieci wyniosły do ogrodu znicz olimpijski, były własnoręcznie wykonane złote, srebrne i brązowe medale i wieńce laurowe. W zawodach sportowych wystartowały trzy drużyny, które walczyły ze sobą zgodnie z zasadami fair play.
29.07.2015 Zajęcia sensoryczne - malowanie metodą 10 palców
W dniu 29 lipca 2015 r. na zajęciach sensorycznych tworzyliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem metody malowania dziesięcioma palcami. Ćwiczyliśmy nasza wyobraźnię, pobudzaliśmy ekspresję artystyczną oraz stymulowaliśmy zmysł czucia.
21.07.2015 Dzień Policjanta - wizyta funkcjonariuszy Policji w naszym Przedszkolu.
W dniu 21 lipca 2015 r., z okazji zbliżającego się Dnia Policjanta, Świat Odkrywców odwiedzili zaproszeni przez nas funkcjonariusze Policji.Opowiedzieli Przedszkolakom o swojej pracy, czyli przede wszystkim o tym, na jaką pomoc ze strony Policji możemy liczyć. Policjanci przyjechali do nas dwoma motorami i radiowozem. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem, z którego w swojej pracy korzystają Policjanci. Goście otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonany prezent - prace plastyczną przedstawiającą radiowóz w nowoczesnych srebrno-niebieskich barwach. Początkowo onieśmielone mundurami Policjantów dzieci w czasie miłej pogawędki nawiązały z gośćmi nić sympatii a nawet niektóre zadeklarowały wybór w przyszłości policyjnego zawodu :-)
02.07.2015 Warsztaty kulinarne w ramach zajęć Obieżyświat
W dniu 2 lipca 2015 r. Przedszkolaki na warsztatach kulinarnych poznawały smaki z odległych stron świata. Samodzielnie wykonały Hummus – pochodzącą z Libanu potrawę popularną na Bliskim Wschodzie w kuchni arabskiej, znaną również w kuchniach kaukaskich, wytwarzaną z nasion ciecierzycy pospolitej.