24.06.2015 Sobótka
Z okazji najdłuższego dnia w roku Przedszkolaki uczyły się o słowiańskich tradycjach i zwyczajach związanych z Sobótką / nocą świętojańską / a nawet samodzielnie plotły wianki z kwiatów zebranych na naszej łące.
12.06.2015 Spotkanie międzykulturowe z gościem z Algierii
Dnia 12 czerwca 2015 r. w ramach cyklu Obieżyświat odwiedził nas gość z Algierii, który opowiadał dzieciom o tradycjach, obyczajach, obrzędach swego kraju. Dzieci oglądały typowe dla krajów północnej Afryki przedmioty użytku codziennego, a także stroje i biżuterię, próbowały także typowego algierskiego chleba, a także swych sił w algierskim tańcu. Każdemu dziecku udało się nawet napisać swoje imię w języku arabskim. Nie obyło się oczywiście bez kwiatów i podziękowań.
10.06.2015 Zajęcie uspołeczniające z 10 czerwca 2015 r.
W dniu 10 czerwca 2015 r. na zajęciach uspołeczniających dzieci uczyły się współdziałania i współpracy poprzez zabawy z balonami- indywidualne, w parach i w zespołach
10.06.2015 Dzień Ochrony Środowiska
Dzień ochrony środowiska był wprawdzie 3 czerwca, ale dziś sadziliśmy z tej okazji drzewko.