21.05.2015 Dzieci budowały replikę krzywej wieży w Pizie.
W dniu 21 maja 2015 r. w ramach zajęć z cyklu Obieżyświat dzieci uczyły się na temat Włoch. Przy tej okazji podjęły całkiem udaną próbę wybudowania z dostępnych materiałów budowlanych (rolki od ręczników papierowych) repliki krzywej wieży w Pizie.
19.05.2015 warszaty kulinarne w ramach cyklu Obieżyświat - robimy włoski makron
W maju 2015 r. w ramach cyklu Obieżyświat Przedszkolaki poznają słoneczną Italię. W dniu 19 maja 2015 r. na zajęciach kulinarnych dzieci przy pomocy nauczyciela poznawały, w jaki sposób powstaje makaron. Samodzielnie wyrabiały ciasto i przy użyciu maszynki do makaronu zrobiły tradycyjny włoski przysmak.
18.05.2015 zawody sportowe w ogrodzie przedszkolnym
W dniu 18 maja 2015 r., przy pięknej wiosennej aurze, odbyły się w ogrodzie Przedszkola zawody sportowe: biegi na czas, slalom, rzucanie piłką do celu (...).
15.05.2015 teatrzyk kukiełkowy
W dniu 15 maja 2015 r. w ramach zajęć sensorycznych z psychologiem Przedszkolaki wykonały samodzielnie kukiełki, według własnych pomysłów, a następnie odbył się teatrzyk, w którym dzieci grały własnymi kukiełkami. Temat przedstawienia podany był przez psychologa a dzieci odgrywały scenki, improwizując. Ujawniło się wiele aktorskich talentów :-)