25.05.2015 Wycieczka do Zoo Safari w Borysewie
W dniu 25 maja 2015 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców pojechały na całodniową wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Pogoda nam dopisała. Było ciepło i słonecznie, dzięki czemu mogliśmy bez przeszkód zwiedzać całe zoo. W programie mieliśmy wycieczkę kolejką z przewodnikiem, który opowiedział dzieciom o mieszkających w Borysewie zwierzętach. Widzieliśmy między innymi lwy, tygrysy, żyrafę, surykatki, dwugarbne wielbłądy i mnóstwo innych egzotycznych zwierzaków. Obserwowaliśmy karmienie foki połączone z pokazem sztuczek, które to mądre zwierzę potrafi. Dzieciom w Borysewie bardzo się podobało.
21.05.2015 Dzieci budowały replikę krzywej wieży w Pizie.
W dniu 21 maja 2015 r. w ramach zajęć z cyklu Obieżyświat dzieci uczyły się na temat Włoch. Przy tej okazji podjęły całkiem udaną próbę wybudowania z dostępnych materiałów budowlanych (rolki od ręczników papierowych) repliki krzywej wieży w Pizie.
19.05.2015 warszaty kulinarne w ramach cyklu Obieżyświat - robimy włoski makron
W maju 2015 r. w ramach cyklu Obieżyświat Przedszkolaki poznają słoneczną Italię. W dniu 19 maja 2015 r. na zajęciach kulinarnych dzieci przy pomocy nauczyciela poznawały, w jaki sposób powstaje makaron. Samodzielnie wyrabiały ciasto i przy użyciu maszynki do makaronu zrobiły tradycyjny włoski przysmak.
18.05.2015 zawody sportowe w ogrodzie przedszkolnym
W dniu 18 maja 2015 r., przy pięknej wiosennej aurze, odbyły się w ogrodzie Przedszkola zawody sportowe: biegi na czas, slalom, rzucanie piłką do celu (...).