10.06.2015 Światowy Dzień Oceanów
Dnia 8 czerwca, obchodząc światowy Dzień Oceanów, dzieci poznawały nazwy i rozmieszczenie oceanów na kuli ziemskiej (globusie), dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują morskie gębiny, własnoręcznie tworzyły akwaria, a także łowiły ryby w "przedszkolnym oceanie"
02.06.2015 Baśniowe Maroko
W dniu 2 czerwca 2015- w ramach zajęć Obieżyświat poznajemy baśniowe Maroko-tworzymy obraz z mozaiki.
01.06.2015 Z okazji Dnia Dziecka - Przedszkolny seans kinowy pt. "Bajki naszych rodziców".
Dnia 1 czerwca 2015 r., w Dniu Dziecka, Przedszkolaki i Żłobkowicze ze Świata Odkrywców, nie wychodząc z Przedszkola, przeniosły się do do starego (z ich punktu widzenia) kina. Przedszkolny seans kinowy pt. "Bajki naszych rodziców" obejmował bajki: Reksio, Pszczółka Maja, Zaczarowany Ołówek, Przygody Kota Filemona, Porwanie Baltazara Gąbki, Sąsiedzi, Bolek i Lolek, Przygód kilka wróbla Ćwirka oraz oczywiście Misia Uszatka. Dzieci dowiedziały się, co to jest SE-MA-FOR - Studio Małych Form Filmowych w Łodzi. W tym wyjątkowym dniu wychowawczynie "zapomniały na chwilę" o zasadach zdrowej diety i w kinie oczywiście był popcorn.
29.05.2015 Piknik Rodzinny
W dniu 29 maja 2015 r., z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Dziecka odbył się w Przedszkolu Piknik Rodzinny.Gościliśmy rodziców, dziadków i rodzeństwo naszych Przedszkolaków i Żłobkowiczów. Święto Rodziny rozpoczęliśmy od występów artystycznych dzieci, po czym świętowanie przenieśliśmy do ogrodu przedszkolnego. Mimo kapryśnej ostatnio aury w tym dniu pogoda nam wspaniale dopisała. Oprócz konkursów sportowych, balonowych zwierzaków, malowanych buziek mogliśmy bez przeszkód grillować w naszym ogrodzie.