15.05.2015 teatrzyk kukiełkowy
W dniu 15 maja 2015 r. w ramach zajęć sensorycznych z psychologiem Przedszkolaki wykonały samodzielnie kukiełki, według własnych pomysłów, a następnie odbył się teatrzyk, w którym dzieci grały własnymi kukiełkami. Temat przedstawienia podany był przez psychologa a dzieci odgrywały scenki, improwizując. Ujawniło się wiele aktorskich talentów :-)
14.05.2015 spotkanie poetyckie z autorem poezji dziecięcej
W dniu 14 maja 2015 r. w Przedszkolu Świat Odkrywców gościliśmy Pana Dariusza Staniszewskiego - autora między innymi poezji dziecięcej. Dariusz Staniszewski jest rodowitym łodzianinem oraz kreatywnym autorem licznych wierszy, opowiadań, bajek i piosenek dla najmłodszych odbiorców, dla których adresował książeczki z cyklu "Łódzkie Przygody Duszka Migawki" (2010): "Poznajemy Duszka Migawkę", "Dziki Zachód nad Księżym Młynem", oraz "Cykl Krasnoludka Podbródka". W czasopiśmie dla dzieci "Urwisowo" wielokrotnie publikowane były utwory tego autora. Pan Dariusz Staniszewski wyrecytował dzieciom część swoich wierszy. Przedszkolaki otrzymały od autora również pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Malinowskiej - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie - za pomoc w zorganizowaniu tego bardzo miłego spotkania.
23.04.2015 Wycieczka do Biblioteki
W dniu 23 kwietnia 2015 r. Przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie. W Bibliotece miały okazję zobaczyć przeróżne rodzaje książek, w tym mnóstwo książeczek dla dzieci.