18.05.2015 zawody sportowe w ogrodzie przedszkolnym
W dniu 18 maja 2015 r., przy pięknej wiosennej aurze, odbyły się w ogrodzie Przedszkola zawody sportowe: biegi na czas, slalom, rzucanie piłką do celu (...).
15.05.2015 teatrzyk kukiełkowy
W dniu 15 maja 2015 r. w ramach zajęć sensorycznych z psychologiem Przedszkolaki wykonały samodzielnie kukiełki, według własnych pomysłów, a następnie odbył się teatrzyk, w którym dzieci grały własnymi kukiełkami. Temat przedstawienia podany był przez psychologa a dzieci odgrywały scenki, improwizując. Ujawniło się wiele aktorskich talentów :-)
14.05.2015 spotkanie poetyckie z autorem poezji dziecięcej
W dniu 14 maja 2015 r. w Przedszkolu Świat Odkrywców gościliśmy Pana Dariusza Staniszewskiego - autora między innymi poezji dziecięcej. Dariusz Staniszewski jest rodowitym łodzianinem oraz kreatywnym autorem licznych wierszy, opowiadań, bajek i piosenek dla najmłodszych odbiorców, dla których adresował książeczki z cyklu "Łódzkie Przygody Duszka Migawki" (2010): "Poznajemy Duszka Migawkę", "Dziki Zachód nad Księżym Młynem", oraz "Cykl Krasnoludka Podbródka". W czasopiśmie dla dzieci "Urwisowo" wielokrotnie publikowane były utwory tego autora. Pan Dariusz Staniszewski wyrecytował dzieciom część swoich wierszy. Przedszkolaki otrzymały od autora również pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Malinowskiej - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie - za pomoc w zorganizowaniu tego bardzo miłego spotkania.