29.03.2015 Wielkanocno - wiosenne rodzinne warsztaty plastyczne
W dniu 27 marca 2015 r. po raz drugi odbyły się w naszym Przedszkolu rodzinne warsztaty plastyczne. Tym razem o tematyce wielkanocno - wiosennej. Dzieci razem z rodzicami, babciami i rodzeństwem tworzyły piękne wielkanocne ozdoby - kurczaczki, baranki, kolorowe pisanki i zajączki oraz kolorowe koszyczki.
20.03.2015 Koniec zimy - spaliliśmy Marzannę !
W dniu 20 marca 2015 r. w Przedszkolu Świat Odkrywców oficjalnie skończyła się zima. Zamiast utopić Marzannę w rzece spaliliśmy ją w ognisku.
19.02.2015 Wycieczka do Palmiarni
W dniu 27 stycznia 2015 r. Przedszkolaki i Klubowiczki ze Świata Odkrywców pojechały na wycieczkę do Palmiarni Łódzkiego Ogrodu Botanicznego. Spacer pośród palm oraz innej bujnej i zielonej roślinności okazał się wspaniałym pomysłem na zimny styczniowy dzień. Dzieci miały okazję zobaczyć między innymi jak rośnie bambus, pieprz, banany, daktyle, przeróżne cytrusy a także podejrzeć żarłoczną rosiczkę. W ogrodzie spotkały również żółwie wylegujące się pod światłem lampy oraz mnóstwo kolorowych rybek a nawet wąsatego suma. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o wszystkich napotkanych okazach.