12.06.2015 Spotkanie międzykulturowe z gościem z Algierii
Dnia 12 czerwca 2015 r. w ramach cyklu Obieżyświat odwiedził nas gość z Algierii, który opowiadał dzieciom o tradycjach, obyczajach, obrzędach swego kraju. Dzieci oglądały typowe dla krajów północnej Afryki przedmioty użytku codziennego, a także stroje i biżuterię, próbowały także typowego algierskiego chleba, a także swych sił w algierskim tańcu. Każdemu dziecku udało się nawet napisać swoje imię w języku arabskim. Nie obyło się oczywiście bez kwiatów i podziękowań.
10.06.2015 Zajęcie uspołeczniające z 10 czerwca 2015 r.
W dniu 10 czerwca 2015 r. na zajęciach uspołeczniających dzieci uczyły się współdziałania i współpracy poprzez zabawy z balonami- indywidualne, w parach i w zespołach
10.06.2015 Dzień Ochrony Środowiska
Dzień ochrony środowiska był wprawdzie 3 czerwca, ale dziś sadziliśmy z tej okazji drzewko.
10.06.2015 Światowy Dzień Oceanów
Dnia 8 czerwca, obchodząc światowy Dzień Oceanów, dzieci poznawały nazwy i rozmieszczenie oceanów na kuli ziemskiej (globusie), dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują morskie gębiny, własnoręcznie tworzyły akwaria, a także łowiły ryby w "przedszkolnym oceanie"
02.06.2015 Baśniowe Maroko
W dniu 2 czerwca 2015- w ramach zajęć Obieżyświat poznajemy baśniowe Maroko-tworzymy obraz z mozaiki.