14.11.2014 Wizyta strażaków
W dniu 13 listopada 2014 r. nasze Przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Pożarnej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Gadce. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swoim zawodzie, sprawdzili ich wiedzę na temat zasad postępowania w razie pożaru, zademonstrowali działanie sprzętu strażackiego. Dzieci zobaczyły z bliska duży wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem a nawet mogły do niego wsiąść. Na koniec każdy z Przedszkolaków mógł sprawdzić swoje siły przy użyciu węża strażackiego.
31.10.2014 Bal Jesieni
W ostatnim dniu października 2014 r. w Przedszkolu Świat Odkrywców odbył się Bal Jesieni. Dzieci przyszły do Przedszkola pięknie przebrane w stroje z jesiennymi akcentami. Ponadto Przedszkolaki samodzielnie wykonały dla siebie jesienne opaski a później wspaniale się bawiły przy muzyce i brały udział w konkursach.