Facebook
Dołącz do Świata Odkrywców w Naszym  przedszkolu

aktualności

01.06.2015 Z okazji Dnia Dziecka - Przedszkolny seans kinowy pt. "Bajki naszych rodziców".
Dnia 1 czerwca 2015 r., w Dniu Dziecka, Przedszkolaki i Żłobkowicze ze Świata Odkrywców, nie wychodząc z Przedszkola, przeniosły się do do starego (z ich punktu widzenia) kina. Przedszkolny seans kinowy pt. "Bajki naszych rodziców" obejmował bajki: Reksio, Pszczółka Maja, Zaczarowany Ołówek, Przygody Kota Filemona, Porwanie Baltazara Gąbki, Sąsiedzi, Bolek i Lolek, Przygód kilka wróbla Ćwirka oraz oczywiście Misia Uszatka. Dzieci dowiedziały się, co to jest SE-MA-FOR - Studio Małych Form Filmowych w Łodzi. W tym wyjątkowym dniu wychowawczynie "zapomniały na chwilę" o zasadach zdrowej diety i w kinie oczywiście był popcorn.
29.05.2015 Piknik Rodzinny
W dniu 29 maja 2015 r., z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Dziecka odbył się w Przedszkolu Piknik Rodzinny.Gościliśmy rodziców, dziadków i rodzeństwo naszych Przedszkolaków i Żłobkowiczów. Święto Rodziny rozpoczęliśmy od występów artystycznych dzieci, po czym świętowanie przenieśliśmy do ogrodu przedszkolnego. Mimo kapryśnej ostatnio aury w tym dniu pogoda nam wspaniale dopisała. Oprócz konkursów sportowych, balonowych zwierzaków, malowanych buziek mogliśmy bez przeszkód grillować w naszym ogrodzie.
28.05.2015 Wycieczka na koncert do Filharmonii Łódzkiej
W dniu 28 maja 2015 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców pojechały do Filharmonii Łódzkiej na koncert dedykowany dzieciom w wieku szkolnym i przedszkolnym. Miały okazję posłuchać na żywo muzyki poważnej w zabawnych aranżacjach.
25.05.2015 Wycieczka do Zoo Safari w Borysewie
W dniu 25 maja 2015 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców pojechały na całodniową wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Pogoda nam dopisała. Było ciepło i słonecznie, dzięki czemu mogliśmy bez przeszkód zwiedzać całe zoo. W programie mieliśmy wycieczkę kolejką z przewodnikiem, który opowiedział dzieciom o mieszkających w Borysewie zwierzętach. Widzieliśmy między innymi lwy, tygrysy, żyrafę, surykatki, dwugarbne wielbłądy i mnóstwo innych egzotycznych zwierzaków. Obserwowaliśmy karmienie foki połączone z pokazem sztuczek, które to mądre zwierzę potrafi. Dzieciom w Borysewie bardzo się podobało.