19.02.2015 Wycieczka do Palmiarni
W dniu 27 stycznia 2015 r. Przedszkolaki i Klubowiczki ze Świata Odkrywców pojechały na wycieczkę do Palmiarni Łódzkiego Ogrodu Botanicznego. Spacer pośród palm oraz innej bujnej i zielonej roślinności okazał się wspaniałym pomysłem na zimny styczniowy dzień. Dzieci miały okazję zobaczyć między innymi jak rośnie bambus, pieprz, banany, daktyle, przeróżne cytrusy a także podejrzeć żarłoczną rosiczkę. W ogrodzie spotkały również żółwie wylegujące się pod światłem lampy oraz mnóstwo kolorowych rybek a nawet wąsatego suma. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o wszystkich napotkanych okazach.
17.02.2015 Karnawałowy Bal Przebierańcow
W dniu 17 lutego 2015 r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieci przemieniły się w baśniowe postacie lub bohaterów kreskówek. W pięknych przebraniach wzięły udział w zabawie tanecznej oraz losowaniu nagród.
01.02.2015 Zabawy na śniegu w naszym ogrodzie
Korzystając z tego, że zima przypomniała sobie o naszym kraju i w końcu spadł śnieg - w połowie stycznia ;-) Przedszkolaki szalały na śniegu w ogrodzie naszego Przedszkola. Ulepiły nawet bałwana, wprawdzie skromnego ale śniegu też było jak na lekarstwo.
26.01.2015 Dzień Babci i Dziadka w naszym Przedszkolu
Z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 22 stycznia 2015 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców zaprosiły swoje Babcie, Dziadków, Prababcie i Pradziadków do Przedszkola na przedstawienie. Śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, złożyły serdeczne życzenia oraz wręczyły samodzielnie wykonane prezenty i laurki.