28.10.2014 zajęcia sensomotoryczne
W dniu 27 października 2014 r. nasi podopieczni w ramach cotygodniowych zajęć sensorycznych, prowadzonych przez Panią psycholog Monikę, doświadczali świata za pomocą zmysłu dotyku, tworzyli rysunki na powierzchni różnych sypkich produktów typu mąka, kasza, ryż, poszukiwali "skarbów", czyli koralików i innych drobnych przedmiotów zanurzonych w ryżu, kaszy itp. Zajęcia wzbudziły wiele entuzjazmu. Efektem były świetne humory oraz ogromny bałagan, który dzieci z wielką ochotą i radością później posprzątały. (Dla niedowierzających rodziców załączamy zdjęcia).
24.10.2014 Pasowanie na Przedszkolaka - rok szkolny 2014/2015
W dniu 24 października 2014 r. w Świecie Odkrywców odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci wystąpiły przed publicznością złożoną z ukochanych rodziców, dziadków i rodzeństwa. Zaprezentowały piosenki, tańce i wyrecytowały wiersze, których nauczyły się w ciągu pierwszych tygodni uczęszczania do naszego Przedszkola. Po złożeniu uroczystego ślubowania zostały pasowane na przedszkolaków, otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki a na koniec udały się na poczęstunek złożony z pysznych ciasteczek zbożowych oraz owoców.
16.10.2014 Koncert muzyków w naszym Przedszkolu
W dniu 16 października 2014 r. odbył się w naszym Przedszkolu pierwszy z cyklu koncertów tematycznych granych na żywo przez muzyków z teatrów muzycznych. W tym dniu - muzyka hiszpańska.
09.10.2014 Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi
W dniu 9 października 2014 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odkrywały uroki pięknej złotej polskiej jesieni w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym. Pogoda dopisała. Było poznawanie drzew, karmienie kaczek, zbieranie kolorowych liści a na koniec wesołe szaleństwa na placu zabaw.
09.10.2014 prace plastyczne pt. skarby jesieni
Z wycieczki do Ogrodu Botanicznego dzieci przywiozły kolorowe liście, żołędzie, kasztany i jesienne kwiatki a później wykorzystały je do wykonania pięknych prac plastycznych.