14.11.2014 Wizyta strażaków
W dniu 13 listopada 2014 r. nasze Przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Pożarnej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Gadce. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swoim zawodzie, sprawdzili ich wiedzę na temat zasad postępowania w razie pożaru, zademonstrowali działanie sprzętu strażackiego. Dzieci zobaczyły z bliska duży wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem a nawet mogły do niego wsiąść. Na koniec każdy z Przedszkolaków mógł sprawdzić swoje siły przy użyciu węża strażackiego.
31.10.2014 Bal Jesieni
W ostatnim dniu października 2014 r. w Przedszkolu Świat Odkrywców odbył się Bal Jesieni. Dzieci przyszły do Przedszkola pięknie przebrane w stroje z jesiennymi akcentami. Ponadto Przedszkolaki samodzielnie wykonały dla siebie jesienne opaski a później wspaniale się bawiły przy muzyce i brały udział w konkursach.
28.10.2014 zajęcia sensomotoryczne
W dniu 27 października 2014 r. nasi podopieczni w ramach cotygodniowych zajęć sensorycznych, prowadzonych przez Panią psycholog Monikę, doświadczali świata za pomocą zmysłu dotyku, tworzyli rysunki na powierzchni różnych sypkich produktów typu mąka, kasza, ryż, poszukiwali "skarbów", czyli koralików i innych drobnych przedmiotów zanurzonych w ryżu, kaszy itp. Zajęcia wzbudziły wiele entuzjazmu. Efektem były świetne humory oraz ogromny bałagan, który dzieci z wielką ochotą i radością później posprzątały. (Dla niedowierzających rodziców załączamy zdjęcia).