24.10.2014 Pasowanie na Przedszkolaka - rok szkolny 2014/2015
W dniu 24 października 2014 r. w Świecie Odkrywców odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci wystąpiły przed publicznością złożoną z ukochanych rodziców, dziadków i rodzeństwa. Zaprezentowały piosenki, tańce i wyrecytowały wiersze, których nauczyły się w ciągu pierwszych tygodni uczęszczania do naszego Przedszkola. Po złożeniu uroczystego ślubowania zostały pasowane na przedszkolaków, otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki a na koniec udały się na poczęstunek złożony z pysznych ciasteczek zbożowych oraz owoców.
16.10.2014 Koncert muzyków w naszym Przedszkolu
W dniu 16 października 2014 r. odbył się w naszym Przedszkolu pierwszy z cyklu koncertów tematycznych granych na żywo przez muzyków z teatrów muzycznych. W tym dniu - muzyka hiszpańska.
09.10.2014 Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi
W dniu 9 października 2014 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odkrywały uroki pięknej złotej polskiej jesieni w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym. Pogoda dopisała. Było poznawanie drzew, karmienie kaczek, zbieranie kolorowych liści a na koniec wesołe szaleństwa na placu zabaw.