22.03.2017 Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
W dniu 22 marca 2017 r. grupa naukowców ze Świata Odkrywców eksplorowała Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Członkowie naszej ekipy badawczej na własne oczy mogli sprawdzić działanie praw fizyki i przeprowadzić mnóstwo ciekawych eksperymentów.
20.03.2017 Powiatanie wiosny
W pierwszy dzień wiosny Przedszkolaki ze Świata Odkrywców szukały oznak wiosny. W tym celu musiały wykonać kolejne zadania związane z tą porą roku, a za każde zadanie otrzymywały wiosenny kwiat – żonkil. Wśród zadań było między innymi przeciąganie liny między drużyną wiosny i zimy oraz palenie Marzanny.
09.03.2017 Dzień Kobiet w Świecie Odkrywców
W dniu 8 marca 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Nasi mali Dżentelmeni zaśpiewali piosenkę dla Koleżanek i Pań oraz rozdali własnoręcznie zrobione kwiaty. Reszta imprezy upłynęła na wesołych tańcach i zabawach.
09.03.2017 Spotkanie z cyklu "Dzieciaki kochają zwierzaki" - PŁAZY
W dniu 8 marca 2017 r. w przedszkolu pojawili się ciekawi goście- płazy m.in. salamandra, ropucha, rzekotka, traszki oraz kumak „Andrzej”. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały niecodzienne okazy i z przejęciem słuchały ciekawostek o ich życiu, upodobaniach, zwyczajach, właściwej ich pielęgnacji i o warunkach, w jakich powinny być trzymane zwierzęta egzotyczne. Była to niezwykle ciekawa lekcja przyrody.