30.06.2017 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
W dniu 30 czerwca 2017 r. w Świecie Odkrywców odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Dzieci uświetniły ten dzień programem artystycznym i odebrały dyplomy i nagrody. Pożegnaliśmy dziesięciu naszych Zerówkowiczów, którzy od września tego roku rozpoczynają naukę w szkole. Powitaliśmy natomiast nowe drzewo w naszym ogrodzie :-) Taki wspaniały prezent-pamiątkę podarowali nam rodzice kończących przedszkole dzieci. Na pamiątkę Przedszkole otrzymało również obraz z wizerunkiem wszystkich Zerówkowiczów.
12.06.2017 Inscenizacja baśni pt. "Kopciuszek"
W dniu 19 maja 2017 r. z okazji Święta Rodziny przedszkolaki ze Świata Odkrywców wystąpiły na prawdziwej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach. Specjalnie dla najbliższych członów rodziny przygotowały inscenizację baśni pt. "Kopciuszek".
02.06.2017 Wycieczka po Łodzi
W dniu 2 czerwca 2017 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców zwiedzały Łódź z licencjonowanym przewodnikiem. Dzieci zwiedziły fragment łódzkiego Szlaku Bajkowego, fragment ul. Piotrkowskiej, Muzeum Kanału "Dętka" – wystawę Muzeum Miasta Łodzi umiejscowioną we fragmencie łódzkich kanałów pod placem Wolności w Łodzi oraz Manufakturę.
12.05.2017 III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków
W dniu 12 maja 2017r. Przedszkole Świat Odkrywców brało udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. W tym dniu każdy przedszkolak mógł się poczuć jak prawdziwy maratończyk. Zawody rozpoczęły się od rozdania numerów startowych i rozgrzewki. Pierwsi zawodnicy byli na mecie już po kilku sekundach, a tam czekały na nich medale i dyplomy. Zawodom towarzyszyły wielkie emocje i super zabawa.