12.05.2017 III Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków
W dniu 12 maja 2017r. Przedszkole Świat Odkrywców brało udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. W tym dniu każdy przedszkolak mógł się poczuć jak prawdziwy maratończyk. Zawody rozpoczęły się od rozdania numerów startowych i rozgrzewki. Pierwsi zawodnicy byli na mecie już po kilku sekundach, a tam czekały na nich medale i dyplomy. Zawodom towarzyszyły wielkie emocje i super zabawa.
25.04.2017 Spotkanie z cyklu "Poznajemy zawody naszych rodziców - lekarz"
Dnia 19 kwietnia 2017 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu niesamowitą osobę. Odwiedziła nas Pani doktor Elżbieta Szczepanik, mama Poli z grupy Podróżników. Opowiedziała nam o pracy lekarza oraz o tym, jak każdy przedszkolak powinien dbać o swoje zdrowie. Niektóre dzieci miały nawet okazję same wcielić się w rolę lekarza, używając słuchawek lekarskich.
21.04.2017 Olimpiada Przedszkolaka
W dniu 21 kwietnia 2017 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców wzięły udział w IV Olimpiadzie Przedszkolaka w Rzgowie.
22.03.2017 Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
W dniu 22 marca 2017 r. grupa naukowców ze Świata Odkrywców eksplorowała Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Członkowie naszej ekipy badawczej na własne oczy mogli sprawdzić działanie praw fizyki i przeprowadzić mnóstwo ciekawych eksperymentów.
20.03.2017 Powiatanie wiosny
W pierwszy dzień wiosny Przedszkolaki ze Świata Odkrywców szukały oznak wiosny. W tym celu musiały wykonać kolejne zadania związane z tą porą roku, a za każde zadanie otrzymywały wiosenny kwiat – żonkil. Wśród zadań było między innymi przeciąganie liny między drużyną wiosny i zimy oraz palenie Marzanny.