02.09.2022 "Pożegnanie wakacji"- rodzinny piknik
W ostatnim tygodniu wakacji w Przedszkolu Świat Odkrywców odbył się rodzinny piknik zorganizowany przez naszch wspaniałych rodziców i cudowne "ciocie":-)
13.10.2021 Jesień w Świecie Odkrywców
Tuż za ogrodzeniem Świata Odkrywców czeka piękna złota jesień. Nasze przedszkolaki mogą na co dzień podziwiać dziką przyrodę. Wystarczy, że wyjdą furtką na tyłach naszego ogrodu wprost na polanę doliny rzeki Ner.
10.08.2021 Wycieczka do Pasieki w Lipce
10 sierpnia 2021 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odwiedziły Pasiekę w Lipce. Pan Dariusz, który jest nie tylko pszczelarzem, ale również, jak się okazało, wspaniałym nauczycielem w bardzo interesujący sposób przekazał dzieciom wiedzę na temat życia pszczół, roślin miododajnych i właściwości miodu. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska budowę ula, królową pszczół, prawdziwego trutnia a także spróbować miodu prosto z pasieki. Dodatkową atrakcją było ognisko, które przekształciło się w wesołą dyskotekę.
03.08.2021 Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej Stajnia Lusi w Konarzewie
Przedszkolaki ze Świata Odkrywców odwiedziły w lipcu 2021 Zagrodę Edukacyjną Konarzew Stajnia „Lusi” – rodzinną zagrodę prowadzoną na terenie czynnego gospodarstwa rolnego we wsi Konarzew w gminie Piątek. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”. W trakcie zajęć dowiedziały się, jak powstaje chleb ekologiczny, jakie odmiany zbóż najlepiej nadają się na mąkę: żyto czy pszenica, czym jest zakwas, ile czasu wymaga przygotowanie zdrowego i ekologicznego pieczywa. Gospodarze opowiedzieli, jak daleko sięga tradycja wypiekania chleba w Polsce. Dzieci wzięły udział w przygotowaniu ciasta i wypieku chleba.
16.10.2019 Niezwykła historia listu w butelce, czyli początek polsko - szweckiej przyjaźni :-)
Sprawozdanie z zajęć pt. „List w butelce” 15 października w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia pt. „List w butelce”, które były nawiązaniem do tematu zajęć animacyjno – rekreacyjnych, które odbyły się 31 lipca tego roku. Tamtego dnia bawiliśmy się w piratów, którzy podbijają nieznane lądy. Postanowiliśmy napisać list i umieścić go w butelce, która następnie została wrzucona do Morza Bałtyckiego przez ciocię Milenę w miejscowości Pogorzelica. Głównym tematem wtorkowych zajęć było to, że nasz list po około 16 dniach i mniej więcej 170 kilometrach trafił z Polski do Szwecji, gdzie znalazła go pewna Pani, która spacerowała wraz z córką po plaży w mieście Ystad. Co ciekawe, okazało się, że była to Polka, która mieszka na co dzień w Szwecji i przy okazji sprzątania plaży znalazła nasz list. Panie były bardzo zaskoczone i wzruszone, więc postanowiły odpisać do nas, o co prosiliśmy w liście. Oczywiście wiadomość wraz z dołączonymi zdjęciami do nas dotarła, co bardzo nas ucieszyło. Mamy zamiar kontynuować korespondencję z Panią Izą i Panią Dominiką – Polkami ze Szwecji. Mamy nadzieję, że uda się zaprosić obie Panie do naszego przedszkola, abyśmy mogli wspólnie omówić temat listu w butelce, który dryfował po Morzu Bałtyckim.
11.09.2019 Wycieczka do Oddziału Prewencji Policji w Łodzi
W dniu 6 września 2019 r. Świat Odkrywców rozpoczął rok szkolny wycieczką do Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Spotkały nas tam nie lada atrakcje, w tym przejażdżka radiowozem na sygnale, prezentacja wozu szturmowego, który specjalnie dla nas zrobił olbrzymią fontannę, prezentacja śmigłowca i obserwacja jego startu oraz wiele innych. Zachwycone wycieczką były nawet najmłodsze Przedszkolaki, które dopiero do nas dołączyły.
13.06.2019 Nasi Mali Artyści na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi.
W dniu 11 czerwca 2019 r. podczas koncertu Przedszkolaki Śpiewają czworo naszych Przedszkolaków wystąpiło na deskach teatru Muzycznego w Łodzi w dwóch wspaniałych duetach. Wiktoria i Antoni wspaniale zaśpiewali duet z operetki Księżniczka Czardasza "Co się dzieje, oszaleję" a Bianka i Marcel wykonali bezbłędnie arię z operetki Wesoła wdówka "Usta milczą, dusz śpiewa".