09.03.2018 Wycieczka do Teatru Arlekin
W dniu 2 marca 2018 r. Przedszkolaki ze Świata Odkrywców po raz kolejny odwiedziły Teatr Arlekin w Łodzi. Tym razem obejrzeliśmy spektakl pod tytułu "Przygody Misia Rymcimci". Dzieciom bardzo spodobał się rezolutny tytułowy bohater przedstawienia. Jego przygody była zarazem wesołe, jak i pouczające.
08.03.2018 Wizyta Funkcjonariuszy Policji
W dniu 8 marca 2018 r. Przedszkole Świat Odkrywców odwiedzili Funkcjonariusze Policji, którzy opowiedzieli o swoim zawodzie oraz zaprezentowali wykorzystywany w pracy sprzęt. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i co robić, by unikać zagrożeń.
21.02.2018 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
W dniu 21 lutego 2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Była to doskonała okazja, aby zwrócić dzieciom uwagę na potrzebę dbania o język ojczysty, jego rozwój i trwanie. Dzieci chętnie brały udział w zabawach językowych, próbowały recytować trudne "łamacze językowe", poprzez które usprawniały swój aparat artykulacyjny.
09.02.2018 Wycieczka do Experymentarium w Manufakturze
W dniu 9 lutego Zespół Młodych Naukowców ze Świata Odkrywców zbadał własnoręcznie eksponaty zgromadzone w Experymentarium łódzkiej Manufaktury. Wykonując prawdziwe doświadczenia, Przedszkolaki mogły się przekonać, jak działają prawa fizyki, o których uczyły się w przedszkolu.