23.11.2017 Wycieczka do Biblioteki
W dniu 23 listopada 2017 r. Przedszkolaki ze średniej i młodszej grupy odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie. W Bibliotece miały okazję zobaczyć przeróżne rodzaje książek, w tym książkę napisaną alfabetem Braille'a oraz mnóstwo książeczek dla dzieci.
23.11.2017 Wizyta w Urzędzie Miejskim w Rzgowie
W dniu 23 listopada 2017 r. najstarsze dzieci ze Świata Odkrywców były gośćmi Urzędu Miejskiego w Rzgowie, gdzie uczestniczyły w pierwszej w swoim życiu poważnej lekcji demokracji. Po wysłuchaniu informacji o historii Miasta Rzgowa oraz na temat organizacji pracy Urzędu i funkcjonowania samorządu terytorialnego, trzynastu Przedszkolaków w demokratycznym głosowaniu podjęło kilka ważnych uchwał dotyczących życia przedszkola. Spotkanie z Burmistrzem w jego gabinecie również było dla dzieci miłym wydarzeniem.
29.09.2017 Zajęcia karate.
W Świecie Odkrywców nie sposób się nudzić, w środę balet "Jezioro Łabędzie", w piątek karate.