Wycieczki - Przedszkole Językowe Łódź, Pabianice, Rzgów.
Prywatne Przedszkole Łódź Górna Prywatne Przedszkole Rzgów Prywatne Przedszkole Ksawerów

Wycieczki – czas na odkrywanie Świata

W naszym przedszkolu rozumiemy i wykorzystujemy dziecięce potrzeby poznawania otaczającego Świata, dlatego przykładamy bardzo dużo uwagi do organizacji ciekawych i interesujących wycieczek. Dają one dzieciom szansę do nabywania doświadczeń drogą bezpośredniego kontaktu. Na wycieczkach nie brakuje przeżyć emocjonalnych budzących zainteresowanie oglądanymi obiektami, przedmiotami, zwierzętami.

Ostatnio Nasi Mali Odkrywcy odwiedzili Dolinę Skrzatów w Chociszewie oraz Wioskę Indiańską Tatanka.

Wycieczki są też szansą na spotkanie z ciekawymi ludźmi wykonującymi różne zawody, np. odwiedzając Oddział Prewencji Policji w Łodzi, gdzie dzieci miały okazję usiąść w policyjnym helikopterze oraz zobaczyć roboty do zadań specjalnych.

Proces poznawania przez dziecko rzeczywistości

Wycieczki Przedszkole Łódź Przedszkole Prywatne Łódź

Proces poznawania przez dziecko rzeczywistości przebiega na drodze od bezpośredniego spostrzegania, przez umysłowe przetwarzania prowadzącego do uogólnień, aż do zastosowania wiedzy praktycznej w działaniu.

Nasze wycieczki pomagają rozwijać zainteresowania, wyobraźnię, mowę, uczą ogółu zasad i norm społecznych, ale przede wszystkim są źródłem doświadczeń, wrażeń oraz integracji społecznej. 

Zawsze przed wycieczką zapoznajemy dzieci z miejscem i celem wycieczki, aby ich obserwacje i działania były świadome. Natomiast po powrocie utrwalamy wiedzę nabytą

Wszystkie nasze wycieczki są organizowane z najwyższą starannością pod kątem logistycznym oraz zasad bezpieczeństwa, według wspólnie wypracowanych reguł. Każda wycieczka zaczyna się i kończy na terenie przedszkola.

Tak wiele, za tak niewiele 🙂

To co wyróżnia nas na tle wielu przedszkoli, to fakt, że nasze wycieczki nie wymagają dodatkowej dopłaty, są już bowiem wliczone w cenę czesnego, co czyni naszą ofertę niezwykle atrakcyjną.

Zobacz także: Zapisy do przedszkola