Zajęcia adaptacyjne dla dzieci - Przedszkole Świat Odkrywców
Prywatne Przedszkole Łódź Górna Prywatne Przedszkole Rzgów Prywatne Przedszkole Ksawerów

Początek edukacji przedszkolnej dziecka jest wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Przekroczenie przez dziecko progu przedszkola, na równi z maluchami, przeżywają także rodzice i dziadkowie. Nagle w życiu całej rodziny zachodzi wiele zmian.  Ważne jest prawidłowe przygotowanie dziecka do tego wydarzenia.

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci w naszym przedszkolu

W przedszkolu realizujemy program adaptacji dla dzieci, które już niedługo zaczną uczęszczać do naszego przedszkola. Długość i rodzaj działań dostosowujemy do indywidualnych potrzeb dziecka i jego rodziny. Wspieramy również rodziców w procesie adaptacyjnym, gdyż to oni zazwyczaj najbardziej emocjonalnie podchodzą do tego wydarzenia, a bez ich pozytywnego nastawienia ten proces może zostać zaburzony. Zawsze służymy radą popartą wiedzą i doświadczeniem.

Adaptacja możliwa przez cały rok

W naszym przedszkolu prowadzimy całoroczną rekrutację, dzięki czemu unikamy sytuacji, gdy cała grupa przedszkolna przechodzi w tym samym czasie proces adaptacyjny. Nasi nauczyciele mają zatem czas, aby być blisko i wspierać Twoje dziecko w pierwszym okresie rozłąki z rodzicami.

Wspieranie zamiast wyręczania

Dziecko samo musi zdobywać i doskonalić swoje kolejne umiejętności. Patrząc na inne dzieci, będzie dumne z tego, że potrafi to samo, co one. To naturalny proces. Naszym i Twoim zadaniem w tym okresie jest rozsądne wspomaganie dziecka, a nie wyręczanie go.

Umów się na dzień otwarty i dowiedz się więcej

Poznaj osobiście naszą kadrę, a przekonasz się, że oddajesz swoje dziecko w ręce doświadczonych pedagogów, którzy z cierpliwością oraz empatią wprowadzą je do Świata Odkrywców.

Poznaj nasze sprawdzone metody adaptacji, dzięki którym przedszkole staje się przyjemnością, a nie wyzwaniem. Wspólnie zadbamy o to, aby Twoje dziecko poczuło się u nas jak w domu. Zapoznaj się z wskazówkami jak prawidłowo przygotować dziecko do przedszkola.

Doskonałe
Świat Odkrwyców - Niepubliczne przedszkole językowe
star star star star star-outline
Na podstawie 21 opiniiinformation-circle-outline
Zobacz więcej opinii
Sylvia  (22 września 2016)
google-logoZweryfikowana
facebook-logo

star star star star star
Lepszego miejsca dla swojej pociechy bym nie znalazła...zespół profesjonalistów z pasją, czego chcieć wiecej? Można pisać bez końca o uśmiechu, o podejściu, o zainteresowaniu całej kadry ale napiszę tylko: dziękuję 🙂
Rafał  (4 września 2016)
google-logoZweryfikowana
facebook-logo

star star star star star
No nie ma się do czego przyczepić niestety... A tak poważnie super przedszkole z fajną młodą kadrą i mnóstwem interesujących zajęć, polecam każdemu !!!