Zajęcia adaptacyjne dla dzieci - Przedszkole Świat Odkrywców
Prywatne Przedszkole Łódź Górna Prywatne Przedszkole Rzgów Prywatne Przedszkole Ksawerów

Początek edukacji przedszkolnej dziecka jest wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Przekroczenie przez dziecko progu przedszkola, na równi z maluchami, przeżywają także rodzice i dziadkowie. Nagle w życiu całej rodziny zachodzi wiele zmian.  Ważne jest prawidłowe przygotowanie dziecka do tego wydarzenia.

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci w naszym przedszkolu

W przedszkolu realizujemy program adaptacji dla dzieci, które już niedługo zaczną uczęszczać do naszego przedszkola. Długość i rodzaj działań dostosowujemy do indywidualnych potrzeb dziecka i jego rodziny. Wspieramy również rodziców w procesie adaptacyjnym, gdyż to oni zazwyczaj najbardziej emocjonalnie podchodzą do tego wydarzenia, a bez ich pozytywnego nastawienia ten proces może zostać zaburzony. Zawsze służymy radą popartą wiedzą i doświadczeniem.

Adaptacja możliwa przez cały rok

W naszym przedszkolu prowadzimy całoroczną rekrutację, dzięki czemu unikamy sytuacji, gdy cała grupa przedszkolna przechodzi w tym samym czasie proces adaptacyjny. Nasi nauczyciele mają zatem czas, aby być blisko i wspierać Twoje dziecko w pierwszym okresie rozłąki z rodzicami.

Wspieranie zamiast wyręczania

Dziecko samo musi zdobywać i doskonalić swoje kolejne umiejętności. Patrząc na inne dzieci, będzie dumne z tego, że potrafi to samo, co one. To naturalny proces. Naszym i Twoim zadaniem w tym okresie jest rozsądne wspomaganie dziecka, a nie wyręczanie go.

Umów się na dzień otwarty i dowiedz się więcej

Poznaj osobiście naszą kadrę, a przekonasz się, że oddajesz swoje dziecko w ręce doświadczonych pedagogów, którzy z cierpliwością oraz empatią wprowadzą je do Świata Odkrywców.

Poznaj nasze sprawdzone metody adaptacji, dzięki którym przedszkole staje się przyjemnością, a nie wyzwaniem. Wspólnie zadbamy o to, aby Twoje dziecko poczuło się u nas jak w domu. Zapoznaj się z wskazówkami jak prawidłowo przygotować dziecko do przedszkola.