18.07.2017 Wycieczka do Pasieki w Lipce
Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. ”Pszczeli Świat”, których celem jest upowszechnienie wiedzy o pszczołach i pokazanie tych owadów w ich naturalnym środowisku. Ponadto dzieci mogły nie tylko zobaczyć jak powstaje miód, ale także spróbować jego różnych rodzajów. Wielką radość sprawił dzieciom również bezpośredni kontakt z kozami i kicającymi na wolności króliczkami.
30.06.2017 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
W dniu 30 czerwca 2017 r. w Świecie Odkrywców odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Dzieci uświetniły ten dzień programem artystycznym i odebrały dyplomy i nagrody. Pożegnaliśmy dziesięciu naszych Zerówkowiczów, którzy od września tego roku rozpoczynają naukę w szkole. Powitaliśmy natomiast nowe drzewo w naszym ogrodzie :-) Taki wspaniały prezent-pamiątkę podarowali nam rodzice kończących przedszkole dzieci. Na pamiątkę Przedszkole otrzymało również obraz z wizerunkiem wszystkich Zerówkowiczów.
12.06.2017 Inscenizacja baśni pt. "Kopciuszek"
W dniu 19 maja 2017 r. z okazji Święta Rodziny przedszkolaki ze Świata Odkrywców wystąpiły na prawdziwej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach. Specjalnie dla najbliższych członów rodziny przygotowały inscenizację baśni pt. "Kopciuszek".