08.12.2017 Zajęcia informatyczne
Od grudnia 2017 r. oferta edukacyjna Świata Odkrywców wzbogacona została o zajęcia komputerowe. Najstarsza grupa przedszkolaków na wesoło rozpoczęła przygodę z informatyką. Z pomocą nauczycieli udało się początkującym programistom "ożywić" rudego kotka.
01.12.2017 Rodzinnoprzedszkolne Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne.
W pierwszym dniu grudnia 2017 r., przy sprzyjającej świątecznym nastrojom zimowej aurze, w Świecie Odkrywców, zgodnie z tradycją, odbyły się warsztaty plastyczne. Przy dźwiękach kolęd (w tym roku po raz pierwszy granych na żywo na skrzypcach) nasze Przedszkolaki wraz z rodzicami i rodzeństwem, wykonywały świąteczne ozdoby, między innymi kartki z życzeniami, torebki prezentowe, bombki.
23.11.2017 Wycieczka do Biblioteki
W dniu 23 listopada 2017 r. Przedszkolaki ze średniej i młodszej grupy odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie. W Bibliotece miały okazję zobaczyć przeróżne rodzaje książek, w tym książkę napisaną alfabetem Braille'a oraz mnóstwo książeczek dla dzieci.
23.11.2017 Wizyta w Urzędzie Miejskim w Rzgowie
W dniu 23 listopada 2017 r. najstarsze dzieci ze Świata Odkrywców były gośćmi Urzędu Miejskiego w Rzgowie, gdzie uczestniczyły w pierwszej w swoim życiu poważnej lekcji demokracji. Po wysłuchaniu informacji o historii Miasta Rzgowa oraz na temat organizacji pracy Urzędu i funkcjonowania samorządu terytorialnego, trzynastu Przedszkolaków w demokratycznym głosowaniu podjęło kilka ważnych uchwał dotyczących życia przedszkola. Spotkanie z Burmistrzem w jego gabinecie również było dla dzieci miłym wydarzeniem.