Facebook
Dołącz do Świata Odkrywców w Naszym  przedszkolu

Mini Żłobek / Klub dziecięcy

UWAGA: W roku szkolnym 2020/2021 działalność klubu dziecięcego Świat Odkrywców jest zawieszona z uwagi na tymczasowe przekształcenie klubu dziecięcego w dodatkową grupę przedszkola Świat Odkrywców.

Mini Żłobek  Świat Odkrywców  to pierwsza w gminie Rzgów placówka przed-przedszkolna, której oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. Zlokalizowana jest w Starej Gadce na ulicy Kombajnowej 13 A w przepięknej malowniczej okolicy wśród pól i lasów, w dolinie rzeki Ner.
Mini Żłobek jest integralną częścią placówki Świat Odkrywców, do której należy także przedszkole, dzięki czemu nasi podopieczni mogą przebywać w jednym miejscu  aż do rozpoczęcia nauki w szkole.

Nasza oferta dostosowana jest do potrzeb,  wieku dziecka  i obejmuje:

  • opiekę życzliwej i wykwalifikowanej kadry, sprawowaną  przez 12 miesięcy w roku (z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy) - od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do  15.30 (możliwe jest wydłużenie czasu pracy placówki na prośbę rodziców)
  • wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) – dodatkowo płatne
  • środki pielęgnacyjne i higieniczne (z wyjątkiem pieluszek, które przynoszą  rodzice)
  • opiekę psychologiczno-pedagodiczną (link do strony)
  • opiekę logopedy
  • opiekę pielęgniarki

Nasza Kadra

osoba kierująca:  mgr Marieta Jędrzejec (nauczyciel wychowania przedszkolnego)

psycholog - pedagog: mgr Monika Bengueddah

opiekun - pedagog: mgr Milena Zajdel

W naszym Mini Żłobku  zapewniamy właściwą i  odpowiedzialną opiekę wykwalifikowanej kadry, której zadanie to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa Państwa pociechom. Istotne  jest także stworzenie  przyjaznej małemu dziecku, domowej atmosfery i indywidualne podejście do podopiecznych. Zadaniem wychowawców jest m.in. pomoc maluchom w codziennej higienie, zabiegach pielęgnacyjnych i karmieniu, a także wsparcie emocjonalne w czasie rozłąki z rodzicami.

Program zabaw  dostosowany jest do wieku, potrzeb i możliwości podopiecznych. Prowadzone zajęcia wspomagają  wszechstronny rozwój dzieci, a także odkrywają indywidualne predyspozycje maluchów. Celem podejmowanych działań jest stymulowanie  sfery emocjonalnej, motorycznej i intelektualnej, czemu służą różnorodne zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne, a także zabawy dydaktyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne i zabawy w kącikach tematycznych.

W naszym Mini  Żłobku zapewniamy 3 posiłki dziennie. Są one  podawane o stałych porach, jednak zawsze uwzględniamy indywidualne przyzwyczajenia maluchów:

  • 9.00 - śniadanie
  • 12.30 - obiad
  • 14.45 - podwieczorek

Posiłki są  przygotowywane z naturalnych produktów przez wyspecjalizowaną  firmę cateringową.  W żywieniu naszych podopiecznych uwzględniamy inywidualne potrzeby dzieci, takie jak  diety np. dieta bezglutenowa, czy alergie pokarmowe. Nie podajemy maluchom słodyczy, które zastępujemy "słodyczami sportowców" czyli owocami i warzywami. Przez cały czas pobytu dzieci mają nieograniczony dostęp do wody pitnej i herbatki.

Pobierz przykładowy jadłospis