„Dom Książek” - Świat Odkrywców Przedszkole Językowe Łódź

Z wizytą w „Domu Książek”, czyli Gminnej Bibliotece w Rzgowie

Wiek przedszkolny to doskonały okres, aby kształtować nawyk stałego obcowania z książką, dlatego w dniu 23.03.2023 dzieci z Językowego Przedszkola „Świat Odkrywców” odwiedziły Gminną Bibliotekę w Rzgowie. Była to nasza pierwsza wizyta wśród tylu książek. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Wspólnie z nauczycielem wypożyczyły wybrane pozycje z literatury dziecięcej. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci miały również okazję wysłuchać bajek o tematyce wiosennej oraz wykonać wiosenną pracę plastyczną.

Zapoznaj się z ofertą Przedszkola Językowego Świat Odkrywców.

23 marca 2023 roku