W Lawendowej Barci -"Świat Odkrywców" Przedszkole Rzgów

Wycieczka do Lawendowej Barci – niezapomniane spotkanie z przyrodą!

22 sierpnia 2024 roku przedszkolaki z Przedszkola „Świat Odkrywców” miały okazję odwiedzić wyjątkowe miejsce – Lawendową Barć pod Lasem. To urokliwe gospodarstwo, które łączy w sobie pasiekę, rozległe pole lawendy oraz ekologiczny ogród pełen ziół i roślin miododajnych. Jest to miejsce niezapomnianej przygody dla dzieci i dorosłych.

Co oferuje Lawendowa Barć pod Lasem?

Lawendowa Barć to prawdziwy raj dla miłośników natury. Gospodarstwo jest doskonałym przykładem bioróżnorodności, gdzie rośliny, pszczoły i inne owady współpracują ze sobą w harmonii. Pola lawendowe nie tylko przyciągają wzrok, ale także kuszą swoim intensywnym zapachem.

Główne atrakcje gospodarstwa to:

• Pole lawendowe pełne kolorów i zapachów
  • Pasieka, gdzie mieszkają tysiące pracowitych pszczół
  • Ogród ekologiczny pełen ziół i roślin miododajnych
  • Miejsce edukacyjne, gdzie dzieci mogą poznawać tajemnice natury
Sekretne życie pszczół – warsztat dla najmłodszych

Podczas wycieczki dzieci z Przedszkola „Świat Odkrywców” miały wyjątkową okazję wziąć udział w warsztatach edukacyjnych pod tytułem „Sekretne życie pszczół”. Był to fascynujący sposób na przybliżenie młodym uczestnikom niezwykle istotnej roli pszczół w ekosystemie.

W trakcie warsztatów dzieci mogły dowiedzieć się:

• Czego potrzebują pszczoły do życia – od pokarmu po odpowiednie warunki do rozwoju.
  • Jak rozwijają się pszczoły – od etapu jajka, przez larwę, aż po dorosły owad.
  • Jaką rolę pełni każda pszczoła w ulu – od robotnic po królową.

To jednak nie wszystko! Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przyrodą dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy pszczelarza. Zobaczyły z bliska ul i poznały strukturę życia pszczelej społeczności.

Degustacja miodów odmianowych

Kolejną atrakcją, która wzbudziła wielkie zainteresowanie, była degustacja miodów odmianowych. Uczestnicy mogli skosztować różnych rodzajów miodów – od tych najpopularniejszych, takich jak miód lipowy czy wielokwiatowy, po bardziej wyjątkowe, np. miód lawendowy. Każdy z nich charakteryzował się unikalnym smakiem, który zależał od rodzaju kwiatów, z których pszczoły zbierały nektar.

Aktywny wypoczynek na łonie natury

Po intensywnym dniu pełnym nauki i zabawy, dzieci z Przedszkola „Świat Odkrywców” mogły odpocząć na łonie natury. Świeże powietrze, śpiew ptaków i wszechobecny zapach lawendy tworzyły idealne warunki do relaksu.

Udana wyprawa

Wycieczka do Lawendowej Barci była wyjątkową okazją dla dzieci z Przedszkola „Świat Odkrywców” do bliższego poznania świata pszczół i czerpania radości z kontaktu z naturą. Warsztaty edukacyjne, degustacja miodów oraz możliwość spędzenia czasu na łonie natury sprawiły, że 22 sierpnia 2024 roku pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Jeśli szukasz idealnego miejsca na rodzinny wypad pełen wrażeń, Lawendowa Barć pod Lasem to miejsce, które musisz odwiedzić!

Zapoznaj się z ofertą Przedszkola „Świat Odkrywców”.

22 sierpnia 2024 roku