Program "Mały Przyrodnik" - Przedszkole Prywatne Tuszyn
Prywatne Przedszkole Łódź Górna Prywatne Przedszkole Rzgów Prywatne Przedszkole Ksawerów

Program “Mały Przyrodnik” ma na celu przybliżyć dzieciom przyrodę. Pokazać, że jest pełna tajemnic, ciekawostek i niesamowitych rzeczy. Na pierwszych zajęciach dzieci uczyły się w jaki sposób należy segregować śmieci, poznały podstawowe pojęcia dotyczące ekologii.

Ramowy plan projektu „Mały Przyrodnik” rok przedszkolny 2022/2023:

WydarzenieSzczegóły wydarzenia
Wrzesień: Sprzątanie świataSegregowanie śmieci do odpowiednich worków, rozmowa o sposobach ochrony przyrody, filmik, stworzenie kodeksu ochrony przyrody
Październik:  Stworzenie zielnikaStworzenie zielnika na terenie przedszkola
Listopad: Co możemy znaleźć w lesie?Praca plastyczna wykonana z kasztanów, żołędzi, szyszek
Grudzień: Pada śniegTworzymy sztuczny śnieg, rozmowa na temat śniegu
Styczeń: Pomagamy ptakom przetrwać zimęTworzymy karmnik dla ptaków
Luty: Cykl życia żabyRozmowa, filmik, karty obrazkowe, układanie kart w kolejności
Marzec: Wiosenne kwiatyZ czego składa się kwiat, nazwy wiosennych kwiatów
Kwiecień: Gdzie mieszkają zwierzęta?Domy zwierząt
Maj:  Cykl rozwojowy pszczołyHierarchia w ulu, praca pszczelarza, rodzaje miodu, praca pszczół
Czerwiec: Jak dojrzewają owoceCykl od pąka do owocu
Doskonałe
Świat Odkrwyców - Niepubliczne przedszkole językowe
star star star star star-outline
Na podstawie 21 opiniiinformation-circle-outline
Zobacz więcej opinii
Luiza  (7 lutego 2024)
google-logoZweryfikowana
google-logo

star star star star star
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego przedszkola, nie wyobrażamy sobie żeby nasz synek chodził gdziekolwiek indziej. Szczególnie że jest wrażliwy i slabo znosi rozłąki. Ciocie są przekochane i godne zaufania, wiemy że jest w dobrych rękach. W przedszkolu ciągle dzieje się coś ciekawego, jest bardzo fajny program. Nie mamy wrażenia że jest to "poczekalnia" aż dziecko zostanie odebrane przez rodziców - jest to czas rozwoju, zabawy, ciekawych nowych zajęć:) piękny ogród i płac zabaw - dzieci codziennie wychodzą na zewnątrz:)
Tomasz  (21 października 2021)
google-logoZweryfikowana
facebook-logo

star star star star star
Super przedszkole. Z punktu widzenia naszego synka Świat Odkrywców to przytulne i bezpieczne miejsce, w którym ukochane „Ciocie” dbają o to żeby dzieci czuły się jak w drugim domu. Z punktu widzenia rodziców to miejsce, które zapewnia dziecku rozwój poprzez bardzo urozmaicony plan zajęć i fachową kadrę. Warto zaufać dyrekcji i pedagogom i współpracując razem cieszyć się z prawidłowego rozwoju dziecka. Nasz synek spędził tu pięć cudownych lat i świetnie przygotowany rozpoczął przygodę pierwszoklasisty. Dziękujemy.