Program "Mały Przyrodnik" - Przedszkole Prywatne Tuszyn
Prywatne Przedszkole Łódź Górna Prywatne Przedszkole Rzgów Prywatne Przedszkole Ksawerów

Program “Mały Przyrodnik” ma na celu przybliżyć dzieciom przyrodę. Pokazać, że jest pełna tajemnic, ciekawostek i niesamowitych rzeczy. Na pierwszych zajęciach dzieci uczyły się w jaki sposób należy segregować śmieci, poznały podstawowe pojęcia dotyczące ekologii.

Ramowy plan projektu „Mały Przyrodnik” rok przedszkolny 2022/2023:

WydarzenieSzczegóły wydarzenia
Wrzesień: Sprzątanie świataSegregowanie śmieci do odpowiednich worków, rozmowa o sposobach ochrony przyrody, filmik, stworzenie kodeksu ochrony przyrody
Październik:  Stworzenie zielnikaStworzenie zielnika na terenie przedszkola
Listopad: Co możemy znaleźć w lesie?Praca plastyczna wykonana z kasztanów, żołędzi, szyszek
Grudzień: Pada śniegTworzymy sztuczny śnieg, rozmowa na temat śniegu
Styczeń: Pomagamy ptakom przetrwać zimęTworzymy karmnik dla ptaków
Luty: Cykl życia żabyRozmowa, filmik, karty obrazkowe, układanie kart w kolejności
Marzec: Wiosenne kwiatyZ czego składa się kwiat, nazwy wiosennych kwiatów
Kwiecień: Gdzie mieszkają zwierzęta?Domy zwierząt
Maj:  Cykl rozwojowy pszczołyHierarchia w ulu, praca pszczelarza, rodzaje miodu, praca pszczół
Czerwiec: Jak dojrzewają owoceCykl od pąka do owocu
Doskonałe
Świat Odkrwyców - Niepubliczne przedszkole językowe
star star star star star-outline
Na podstawie 21 opiniiinformation-circle-outline
Zobacz więcej opinii
Małgorzata  (22 lutego 2024)
google-logoZweryfikowana
livekid-logo

star star star star star
Kochane Ciocie. Chciałam Wam z całego serca podziękować za cudowną opiekę nad Antosiem. Antoś codziennie rano i wieczorem mówi: „Ciocie miłe”. Zawsze wraca przeszczęśliwy z przedszkola i ma bardzo dobry humor aż do zaśnięcia. Dzisiaj rano wstał i przez godzinę sobie śpiewał i układał puzzle z ogromnym uśmiechem na buzi. I do tego sam potrafi założyć buty, pić z kubeczka i jeść zupę łyżką (w domu mu nie pozwalałam na samodzielne jedzenie zupy, bo mi puszczały nerwy, jak się zalewał😉). Razem z mężem jesteśmy Wam baaardzo wdzięczni!
Milena  (14 lutego 2024)
google-logoZweryfikowana
livekid-logo

star star star star star
Drugi dzień z rzędu Tomek wszedł sam, bez płaczu do przedszkola. Bardzo dziękuję za wszystkie akcje machania przez okno oraz okrzyków powitalnych, specjalnie przydzielane zadania dla "asystenta" i wszelkie inne pomysły, które przyniosły świetny rezultat 😍 Aż mnie samej przyjemnie się do Was idzie 😃 Pozdrawiam wiosennie!