"Świat Odkrywców" w Sadach Klemensa - Przedszkole Tuszyn

“Wycieczka do Sadów Klemensa – Przedszkole „Świat Odkrywców”

W czwartek 11.07.2024r. Przedszkole „Świat Odkrywców” zorganizowało wyjątkową wycieczkę do malowniczych Sadów Klemensa. Dzieci miały okazję doświadczyć wielu fascynujących atrakcji, które nie tylko bawiły, ale także edukowały.

Edukacyjne odkrycia: Jak powstaje jabłko?

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, jak powstaje jabłko – od nasiona aż po dojrzały owoc. Była to świetna okazja do poznania cyklu życia roślin, co pobudziło ciekawość najmłodszych odkrywców.

Niezapomniane atrakcje

Sady Klemensa oferują szeroki wachlarz atrakcji, które zachwyciły nasze przedszkolaki:

• Drewniana ciuchcia: Przejażdżka drewnianą ciuchcią była dla dzieci prawdziwą frajdą. Maluchy mogły poczuć się jak prawdziwi podróżnicy, z radością przemierzając malownicze zakątki sadów.
  • Sztuczne kretowisko: Zabawa w sztucznym kretowisku okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci mogły poczuć się jak małe krety, a także odkrywać podziemne tunele.
  • Plac zabaw: Liczne place zabaw zapewniły mnóstwo radości i aktywności fizycznej. Zabawy z wielkimi piłkami czy dmuchańce to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na najmłodszych.
  • Ścieżka strachu: Dla odważnych przygotowano ścieżkę strachu z pająkami i strachami. Było to nie tylko emocjonujące przeżycie, ale także lekcja odwagi.

Kreatywne warsztaty i kolorowanki

Nie zabrakło również kreatywnych warsztatów, podczas których dzieci mogły rozwijać swoje zdolności manualne i artystyczne. Malowanie, kolorowanie i tworzenie własnych dzieł sztuki to aktywności, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Wycieczka do Sadów Klemensa była niezapomnianym doświadczeniem dla dzieci z Przedszkola „Świat Odkrywców”. Połączenie nauki z zabawą sprawiło, iż maluchy wróciły do domu pełne wrażeń i nowej wiedzy.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o wycieczkach w Przedszkolu ” Świat Odkrywców”.

11 lipca 2024 roku