Biblioteka Rzgów- "Świat Odkrywców" Przedszkole Językowe Łódź

Wycieczka do biblioteki w Rzgowie

„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

W środę 10 kwietnia 2024rr. nasi Odkrywcy uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym w  Bibliotece Publicznej w Rzgowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania dla grupy Światoludków były warsztaty: Przewrotna Sowa – o kłamstwie i kłamczuszkach. Warsztaty literacko-plastyczne z wykorzystaniem książeczki Rafała Wejnera „Sowa mądra głowa”. Tropiciele i Podróżnicy uczestniczyli w warsztatach podczas, których poznali kraj kwitnącej wiśni i teatr Kamishibai.

Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

Na zakończenie spotkania dzieci przekazały paniom z biblioteki podziękowanie za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że przyprowadzi swoich rodziców, aby założyć karty czytelnika, które umożliwią korzystanie z usług biblioteki.
Dziękujemy za miłe przyjęcie – liczymy na dalszą współpracę.

Zapoznaj się z ofertą Przedszkola Językowego „Świat Odkrywców”.

10 kwietnia 2024 roku